Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek Eskişehir''de

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek Eskişehir''de

Başkan Akyürek: 'Siyasette Ana Hedef: İnsana Hizmet'

Ak Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler programı kapsamında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Eskişehirlilerle buluştu. Buradaki programa konuşmacı olarak katılan Başkan Akyürek, yerel yönetimler ve siyasette görev almayı düşünenlerin kendilerini hazır hale getirmeleri açısından Siyaset Akademisi’nin önemli olduğunu belirtti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Siyaset Akademisi öğrencilerine ders vermek üzere Eskişehir’e gitti. Anemon Hotel’de düzenlenen programa Siyaset Akademisi öğrencilerinin yanı sıra; Ak Parti Eskişehir il Başkanı Murat Canözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. M. Tacettin Sarıoğlu, Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Fethi Büyükbalta da katıldı.

Başkan Akyürek. Siyaset Akademisi’nin yerel yönetimler ve siyasette görev almayı düşünenlerin kendilerini hazır hale getirmeleri açısından önemli olduğunu belirterek başladığı konuşmasında daha sonra siyasetin çeşitli amaçlarla yapıldığını söyledi. Başkan Akyürek bunları; menfaat amaçlı, makam – mevki amaçlı ve şan – şöhret amaçlı yapılan siyaset olarak sıraladı.

Yerel yönetimler ve siyasette görev almayı düşünenlerin kendilerini hazır hale getirmeleri açısından Siyaset Akademisi’nin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, siyasette ana hedefin insana hizmet olduğunu söyledi. Yöneticilikte, özellikle yerel yönetim hizmetlerinde tecrübe, farkında olma ve bilginin zaman kaybını önleyeceğini vurgulayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, siyasetin sonuç almaya yönelik yapılması gerektiğini belirtti.

Yerel yönetimleri; halka hizmet duygusunun en yoğun şekilde yaşandığı ve hizmeti en hızlı şekilde ulaştıran bir yol olarak gördüklerini açıklayan Başkan Akyürek, şöyle konuştu: "Belediyeler halkla iç içe olmalıdır. Yöneticilerin içinde insan sevgisi, şefkat ve merhamet duygusu mutlaka olmalıdır. Sonuç almaya yönelik siyaset yapılmalıdır. Göreve talip olabilirsiniz ama; o koltuğu sizden daha iyi temsil edecek birisi varsa ona bırakın."

Konya’da 4 yıl içerisinde gerçekleştirilen fiziki, soysal ve kültürel belediyecilik hizmetlerinden bazıları ile ilgili katılımcıları bilgilendiren Başkan Akyürek, program sonunda soruları cevapladı.

Program sonunda Ak Parti Eskişehir il Başkanı Murat Canözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. M. Tacettin Sarıoğlu tarafından Başkan Akyürek’e çeşitli hediyeler verilirken; Konya Büyükşehir Belediyesi de programdaki katılımcılara Büyükşehir Belediyesi yayınları arasında yer alan Sosyal Belediyecilik kitapçığıyla Hazreti Mevlana’nın 7 Öğüt’ünü dağıttı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;