Konya Belediyeler Birliği'nin 98. Eğitim Semineri

Konya Belediyeler Birliği'nin 98. Eğitim Semineri

Konya Belediyeler Birliği tarafından 98'incisi gerçekleştirilecek olan eğitim semineri Konya Rixos Otel'de yapılacak. 3 gün sürecek eğitim seminerine 400'e yakın belediye yöneticisi katılacak.

Konya Belediyeler Birliği'nin 98. eğitim semineri, Türkiye genelinde 400'e yakın belediye yöneticisinin katılımı ile Konya Rixos Otel'de yapılıyor.

Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Yakıcı, 29 Nisan 2006 tarihinde Rixos Otel'de başlayacak eğitim seminerinin 3 gün süreceğini belirterek, seminere Konya'dan ve Konya dışından 400 civarında belediye yöneticisinin katılacağını ifade etti. Konya Belediyeler Birliği'nin eğitim seminerlerinin İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bir genelgeyle Türkiye genelindeki belediyelere örnek gösterildiğini vurgulayan Yakıcı, iki yıldır gerçekleştirilen eğitim seminerlerinde 8 bin 500 belediye yöneticisinin eğitim hizmeti aldığını hatırlattı.

KONUŞMACILAR:

- Tahir Akyürek. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Konya Belediyeler Birliği Başkanı. (Sosyal Belediyecilik)

- Mevlüt Atbaş. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Vekili (Belediye ve Büyükşehir Belediye Yasaları. İçişleri Bakanlığı'nın Belediyelere Yardımı)

- Nahit Bingöl. Devlet Planlama Teşkilatı Stratejik Planlama Daire Başkanı. (Belediyelerde Stratejik Planlama)

- Ertan Erüz. Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Mali Yönetim Daire Başkanı. (Belediyelerde Performans Programı ve Faaliyet Raporları)

- Süleyman Elban. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı. (Belediyelerde Norm Kadro Esas ve Usulleri. Kabahatler Kanunu ve Belediyelerde İdari Para Cezaları)

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;