Konya Belediyeler Birliği'nin 116'ıncı Eğitim Semineri

Konya Belediyeler Birliği'nin 116'ıncı Eğitim Semineri

Konya Belediyeler Birliği'nin 116'ıncı eğitim semineri Antalya'da yapılıyor. Türkiye'nin farklı şehirlerinden 440 belediyecinin katıldığı seminerde, Belediye Gelirleri Yasası'nın çıkmasından duyulan memnuniyet ifade edilirken; uzman eğitimciler yeni yasanın belediyelere neler getirdiğini anlatıyor.

Konya Belediyeler Birliği’nin 116’ıncı eğitim semineri, Antalya Kaya Belek Otel’de yapılıyor.

Türkiye genelinden 440 belediye başkanı ve belediye yöneticisinin katılımı ile yapılan eğitim semineri ile ilgili bilgi veren Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Yakıcı, Türkiye genelinden 440 belediye başkanı ve belediye yöneticisinin katılımı ile yapılan seminerin, Belediye Gelirleri Yasası’nın çıkması ile ayrı bir önem kazandığını belirterek, yasanın belediyeler tarafından büyük memnuniyetle karşılandığını söyledi. Yasa nedeniyle belediyeler adına hükümete teşekkür eden Yakıcı, 116’ıncı eğitim seminerinde yasanın belediyelere neler getirdiğinin uzmanlarca anlatıldığını ifade etti.

Konya Belediyeler Birliği’nin 116’ıncı eğitim seminerinde, uzman eğitimciler Sayıştay Baş Denetçisi Fikret Irmak, Sayıştay Üyesi Abdurrahman Acar ve ODTÜ Öğretim Üyesi Cemal İşleyici; belediyelerin iç ve dış denetimi, imar mevzuatı ve uygulamaları, kaçak yapılaşma ile mücadele yöntemleri ile ruhsatlandırma çalışmaları konularında katılımcılara bilgi veriyor. Seminer 3 Temmuz’da sona erecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;