KONYA BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

KONYA BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Konya Belediyeler Birliği toplantısı Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Konya Valisi Ahmet Kayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Belde Belediye Başkanları ve Kamu yöneticileri katıldı.

İki gün sonra idrak edeceğimiz Ramazan Bayramının tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, programa katılan Belde Belediye Başkanlarına yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Konya'nın gelişmeye devam ettiğini kaydeden Başkan Akyürek, Konya'nın kısa zamanda tüm Türkiye'nin örnek aldığı bir şehir haline geleceğini bildirdi. 2004 yılı içerisinde yapmayı hedefledikleri yatırım programının çok üzerinde bir yatırıma imza attıklarını sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'şehrin her alanında ihtiyaçlara yönelik çalışmalar yaptık. Kısa zamanda şehrimizin acilen çözüme kavuşması gereken sorunlarına Başbakanımız ve Bakanlarımızın da görüşlerini ve yardımlarını alarak çözüme kavuşturduk. Konya her gün kendini yenileyen bir Büyükşehir. Bu şehirde görev yapan yöneticiler olarak birlikte çalışmalar yapmalıyız. ihtiyaç sahibi Belde Belediyelerin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için Konya Belediyeler Birliğimiz çalışmalarını sürdürmekte. Konya üzerinde taşıdığı maneviyat örtüsünün yanında hizmetleri ile anılan bir şehir olacak' dedi.

Konya yerel yönetimlerinin başarılı çalışmalarının gözle görülür derecede arttığını bildiren Konya Valisi Ahmet Kayhan, sabah saatlerinde Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarının, kamu yöneticilerinin ve yatırımcı firmalarında katıldığı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısının yapıldığını bildirdi. Şehirde yapılan ve yapılması gereken yatırımlarında masaya yatırıldığı toplantının akabinde belediyeler birliği tarafından böyle bir toplantının da yapılmasının önemli olduğunu bildiren Vali Ahmet Kayhan, Konya'da görev yapan yöneticilerin sorunlarının dinlenerek çözümüne yönelik çalışmalar yapılacağını belirtti. Karayolları, Medaş, DSİ gibi kuruluşların yerel yöneticilerle istişareli çalışmalar yapılması gerektiğini sözlerine ekleyen Konya Valisi Ahmet Kayhan Valilik olarak gereken her şeyin yapılacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından Belde Belediye Başkanlarının istekleri dinlendi. Program iftar yemeğinin ardından sona erdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;