Konya Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı

Konya Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı

Konya Belediyeler Birliği'nin Olağan Meclis Toplantısı'nda encümen üyelerinin seçimi yapıldı ve 2006 yılının çalışma programı belirlendi. Konya Belediyeler Birliği'nin 2006 yılı bütçesi, 3 milyon 171 bin 300 YTL gider, 371 bin 300 YTL gelir olarak oybirliği ile kabul edildi.

Konya Belediyeler Birliği'nin Olağan Meclis Toplantısı'nda encümen üyelerinin seçimi yapıldı.

Konya Büyükşehir ve Konya Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Akyürek şehir dışında olduğu için Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'ndaki toplantıya Konya Belediyeler Birliği Meclis Başkan Vekili Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Mugayitoğlu başkanlık etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur ve üye belediye başkanlarının katıldığı toplantının başında konuşan Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Yakıcı, 2006 yılı çalışma programını açıkladı. 2006 yılında da belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, encümen üyeleri, belediye yönetici ve personellerinin bilgi ve becerilerini artırmaya yönelik eğitim seminerlerinin devam edeceğini vurgulayan Mehmet Yakıcı, şöyle devam etti: 'Konya Belediyeler Birliği olarak, belediyelerimizin içinde bulunduğu zorluk ve sorunların aşılmasında başkanlarımıza danışmanlık hizmeti verilecektir. Birincisini 15-18 Eylül 2005 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz Belediye İhtiyaçları Fuarı ve Belediyecilik Sempozyumu'nun ikincisi ulusal bir boyutta 8-11 Haziran 2006 tarihinde Konya Tüyap Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Dünyada ve Türkiye'de yaşanan dönüşüm ve gelişmelere yerel yönetimlerin uyumunu sağlamak amacıyla Belediyecilik Okulu, 2006 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi ve Birlik Başkanımız Sayın Tahir Akyürek'in destekleri ile hizmete girecektir. AB sürecinde belediyelerimizin AB fonlarından yararlanmaları konusunda kendilerine proje ve destek sağlanacaktır. Konya'da mevcut diğer yerel yönetim kurumları ile üniversite, bazı oda ve kuruluşlarla yerel yönetimlerin ve Konya'nın sorunlarının tartışılacağı platformlar oluşturulacaktır.'

Toplantıda, Konya Belediyeler Birliği'nin 2006 yılı bütçesi; 3 milyon 171 bin 300 YTL gider, 371 bin 300 YTL gelir olarak oybirliği ile kabul edildi.

Yeni değişikliğe göre Mayıs ayında tekrar seçim yapılacağından, tek liste ile gidilen Konya Belediyeler Birliği'nin 7 kişilik encümen seçiminde; Cihanbeyli Belediye Başkanı Nuri Ünalan, Çumra Belediye Başkanı Nasır Ersöz, Beyşehir Belediye Başkanı Nazif Tekinöz, Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Ereğli Belediye Başkanı Ahmet Özdoğan, Doğanbey Belediye Başkanı Hasan Ocaklı ve Ahırlı Belediye Başkanı Mehmet Taşan yeniden aynı görevlerine seçildiler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;