Konya Belediyeler Birliği 111. Eğitim Semineri

Konya Belediyeler Birliği 111. Eğitim Semineri

Konya Belediyeler Birliği, belediyelere yönelik düzenlediği eğitim seminerlerini Antalya'da sürdürüyor. 111. eğitim seminerinin açılışında konuşan İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, Konya Belediyeler Birliği'nin düzenlediği seminerlerle Türkiye'de örnek bir birlik haline geldiğini söyledi.

Konya Belediyeler Birliği’nin 111. eğitim semineri, Antalya Long Beach Otel’de başladı. Türkiye’nin hemen her ilinden yaklaşık 650 belediyecinin katıldığı seminer, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Seminerin açış konuşmasını yapan Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Yakıcı, birliğin düzenlediği seminerlerle belediyecilere farklı bir açılım getirdiklerini söyleyerek katılımcılara teşekkür etti.

Konya Belediyeler Birliği Başkan Vekili ve Çumra Belediye Başkanı Nasır Ersöz de Konya Belediyeler Birliği olarak düzenledikleri eğitim seminerlerine yoğun ilgi olduğunu belirterek bu durumun birlik yöneticilerinin omuzlarındaki yükü ve sorumluluğu artırdığını ifade etti.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, eğitim seminerlerinin düzenlenmesindeki amacın, belediyelerle ilgili son yenilik ve değişiklikleri anlatmanın en doğru yolu olduğunu belirtti. Can, Konya Belediyeler Birliği’nin düzenlediği seminerlerle ülke genelinde adından sıkça söz ettirdiğini, bunun da Türkiye’de örnek haline geldiğini söyledi.

Açış konuşmalarının ardından başlayan seminerin ilk bölümünde Sayıştay 1. Daire Üyesi ve Temyiz Kurulu Üyesi Abdurrahman Acar, “Belediyelerin İç ve Dış Denetimi, Sayıştay Denetimi ve Yargılaması Sırasında Belediyelerde Sorumlu Tutulacak Görevliler, Belediyelerde Norm Kadro Uygulaması ve İhale Mevzuatı” konularında katılımcılara bilgi verdi.

3 gün sürecek olan seminerde İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Can “5393 ve 5216 Sayılı Belediye ve Büyükşehir Belediye Yasaları, Belediyecilik Mevzuatı Kapsamında Güncel Uygulamalar, Belediye Başkanlarının Yargılanmaları ve Görevden Alınmaları, Belediyelerde İşyeri Açma ve Ruhsatlandırma İşlemleri”; İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Kontrolörler Kurulu Başkanı Hayrettin Güngör de, “Belediyelerde ve İl Özel İdarelerinde Taşınır Mal Yönetmeliği Uygulama Esasları” konularında söz alacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;