Konya Belediyeler Birliği

Konya Belediyeler Birliği

Konya Belediyeler Birliği 'Ortak Araç Parkı' oluşturarak donanım yetersizliği olan belde ve ilçe belediyelerinin sorununa çözüm buldu. Ortak araç parkı kullanımı uygulaması ilk olarak Çumra ilçesinde gerçekleştirildi. Birlik Başkanı Tahir Akyürek, uygulamanın Türkiye'deki diğer birliklere örnek olacağını, bunun ülkenin kalkınmasına önemli katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Konya Belediyeler Birliği Eylül ayı yönetim kurul toplantısını Çumra ilçesinde gerçekleştirdi. Birliğe üye Belediye Başkanlarının katıldığı toplantıyı Konya Belediyeler Birliği Başkanı ve Büyükşehir belediye Başkanı Tahir Akyürek yönetti. Toplantıya ev sahipliği yapan Çumra Belediye Başkanı Nasır Ersöz, seçimlerden sonra gerçekleştirdikleri çalışmaları ve yapılan faaliyetleri dile getirerek, birlik başkanı Tahir Akyürek'in kendilerine verdiği destek sayesinde güç kazandıklarını söyledi.

Birlik Başkanı Akyürek ise, birliğin amaçları ve hedefleri hususunda basın mensuplarına ve birlik meclis üyelerine bilgi verdi. Başkan Akyürek, Konya genelinde yeni bir belediyecilik anlayışının başladığını, halkın bu değişimi yavaş yavaş fark etmeye başladığını hatırlatarak, hizmetlerin daha kaliteli sunulması için birlik olarak öncü olacaklarını ifade etti. Başkan Akyürek,' Konya Belediyeler Birliği olarak belediyeler arası dayanışma işbirliğini faaliyete geçirmiş olacağız. Konya'mız hareketli günler yaşıyor. Sayın Başbakan'ın katılımlarıyla önce Türkiye'nin en modern şeker fabrikasının açılışını, ardından 50 trilyonluk Atıksu artıma tesisisin temelini attık. Şehrimizi çok güzel günler bekliyor. Son on günde önemli projelerin başlatılması için ilk çalışmaları yaptık. Şehir genelinde 67 farklı noktada 67 farklı ekiple çalışıyoruz. Tüm ilçelerimizde belediyelerimizin farklı çalışmaları var. Konya çalışıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya Belediyeleri sadece Türkiye'de de değil dünyada model olacak çalışmaları ortaya koyacaktır. Seçimlerden önce halkımıza şehrimizin temel meselelerini çözüme kavuşturacağımıza dair söz vermiştik. Bugün tüm meseleleri gündeme getirme ve çözüme kavuşturma gayretimiz sürüyor. Konya Belediyeler Birliği olarak ortak bir araç parkı oluşturduk. Araç parkında bir belediyenin ihtiyaç duyabileceği tüm teçhizat malzemeleri yer alıyor. Kurulan ortak makine parkı ile belediyelerimiz iş makinelerinden ortaklaşa faydalanabilecek. Hangi belediyenin kaç günlük bir işi varsa, o işini bitirene kadar iş makinelerini kullanabilecek. Sonra başka işi olan başka bir belediyemiz bu imkânları kullanacak. Böylece hem hizmetler daha hızlı verilebilecek, hem de kaynak sıkıntısı ortadan kalkmış olacak. Belediyelerimiz hizmet üretirken araç yetersizliğinden, donanım yetersizliğinden etkilenmeyecekler. Ülkemize örnek olacak bu hayırlı uygulamayı Çumra ilçemizde başlatıyoruz. Burada görev yapacak olan ortak araç parkındaki donanım Çumra ilçesinde birkaç haftada tüm asfaltlama ve altyapı çalışmalarını gerçekleştirerek örnek bir çalışmaya imza atacaktır.'dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;