Konya Bayramlaştı

Konya Bayramlaştı

Konya'da geçtiğimiz yıl başlayan Mevlana Kültür Merkezi'nde bayramlaşma geleneği bu yıl da coşkuyla gerçekleşti. Bayramlaşma programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan Bayramı'nın dünya üzerindeki savaşların ve acıların sona ermesine vesile olmasını diledi.

Konya'da geçtiğimiz yıl başlayan Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde bayramlaşma geleneği bu yıl da devam etti.

Sabah saat 10.00'da başlayan bayramlaşma programına Konya Valisi Ahmet Kayhan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in yanı sıra, Konya Milletvekilleri, askeri ve mülki erkan, merkez ilçe belediye başkanları, oda başkanları, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayramlaşma programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bayramlaşma programının Mevlana Kültür Merkezi'nde geleneksel hale getirildiğini belirterek, tüm İslam aleminde olduğu gibi Konya'da da coşkuyla kutlanan Ramazan Bayramı'nın dünya üzerindeki savaşların ve acıların sona ermesine vesile olmasını diledi. Başkan Akyürek, ayrıca tüm Konyalılar'ın Ramazan Bayramı'nı tebrik etti.

Konya Valisi Ahmet Kayhan da, bayramların yardımlaşma ve paylaşma günleri olduğunu hatırlatarak, bayram geleneğinin gerçek manada Konya'da kutlanmaya devam ettiğini vurguladı.

Bayramlaşma programı daha sonra Türk Sanat Müziği eşliğinde devam etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;