Konya Ağlıyor : Zümrüt Sitesi Çöktü

Konya Ağlıyor : Zümrüt Sitesi Çöktü

2 Şubat 2004 Pazartesi günü saat 20.15 sularında Merkez Selçuklu İlçesi Ferit Paşa Mahallesi'nde çöken 11 katlı Zümrüt Apartmanı'nda arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

2 Şubat 2004 Pazartesi günü saat 20.15 sularında Merkez Selçuklu İlçesi Ferit Paşa Mahallesi'nde çöken 11 katlı Zümrüt Apartmanı'nda arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Enkaz altından şu ana kadar 31 yaralı, 40 ölü çıkartıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, arama kurtarma çalışmalarına katılan belediye ekibi ve grup amirlerinin daha önce Dinar, Gölcük ve Sakarya depremleri ile Mersin'de yaşanan su baskınlarında arama kurtarma çalışmalarında görev aldığı ifade edildi. Açıklamada, 'Belediye ekiplerinin, Zümrüt Apartmanı'nda yürüttüğü çalışmalar deprem bölgelerinde kazanılan tecrübeler ışığında devam ediyor' denildi.

Arama kurtarma çalışmalarına, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 300 İtfaiye Eri ve Çevre Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde görevli 300 personel olmak üzere toplam 600 kişiyle katıldığı belirtilen açıklamada, 'görevi, halka hizmet' olan belediye personelinin arama kurtarma çalışmalarında bulunmasının gayet normal olduğu görüşüne yer verildi.

Çalışmalarını profesyonelce yürüten Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekibi'nin elinde dünya standartlarında 5 arama kurtarma takımı bulunduğunun altı çizilen açıklamada, belediye ekiplerinin çalışmalara; kesici, ayırıcı ve kaldırıcılarla katıldığı dile getirildi.

Arama kurtarma çalışmalarında görevli çalışanların yemek ve çay ihtiyaçlarının Büyükşehir Belediyesi'nce muntazam bir şekilde karşılandığının ifade edildiği açıklamada ayrıca; arama kurtarma çalışmalarına katılan, 'Konya Valiliği, Sivil Savunma Müdürlüğü, Jandarma, Emniyet Müdürlüğü, Adana, Antalya, Niğde Kurtarma, AKUT, Afyon ve Ankara İtfaiyesi ile Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyesi'ne teşekkür edildi.

Aram Kurtarma çalışmalarından fotoğraflar

http://images.konya.bel.tr/k/hab/zumrut/resimler.htm

Diğer haberler için

www.merhabagazetesi.com.tr

www.ntvmsnc.com

Basın Kuruluşları için;