Konya 200 Bin Çiçekle Renkleniyor

Konya 200 Bin Çiçekle Renkleniyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin muhtelif yerlerine dikilen 200 bin çiçek, Konya'ya yeni bir soluk kazandırıyor. Trafiğin ve kalabalığın arasından boy veren çiçekler, hem görüntüsü hem kokusuyla dikkat çekiyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 1 yıl içerisinde yaklaşık 1 milyon fidanı toprakla buluşturarak yeşillendirme atağına geçen Konya Büyükşehir Belediyesi'nin, bu atağı şimdi de şehir merkezine taşıdığını söyledi.

Akyürek: 'İnsanlarımıza Diktiğimiz Çiçeklerle Farklı ve

Tertemiz Bir Soluk Aldırmayı Hedefliyoruz''

Konya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı gül ve mevsimlik çiçeklerden oluşan 200 bin çiçeğin dikimine başladı. Konya'nın muhtelif yerlerine dikilen çiçekler şehre yeni bir görüntü kazandırırken, hem görüntüsü hem de kokusuyla dikkat çekiyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, baharın müjdecisi lalelerin açmasıyla birlikte, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin de bahar şenliği etkinliklerine çiçek dikimiyle devam ettiğini söyledi. Başkan Akyürek, çalışmalar çerçevesinde 50 bini gül, 150 bini de mevsimlik olmak üzere toplam 200 bin çiçeğin kentin muhtelif yerlerine dikildiğini söyledi.

Çiçeklerin bulunduğu yerlere yeni bir görünüm kazandırdığını belirten Konya Büyükşehir belediye başkanı Tahir Akyürek, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: 'Konya nefes alacak sloganıyla çıktığımız yola, bugün 200 bin çiçek dikimi ile devam ediyoruz. Büyükşehir belediyemiz, 1 yıl içerisinde yaklaşık 1 milyon fidanı toprakla buluşturmasıyla yeşile ne kadar önem verdiğini zaten göstermiştir. Yeşillendirme atağımız bununla kalmayıp; şehir merkezini de ele alarak, insanlarımıza diktiğimiz çiçeklerle farklı ve tertemiz bir soluk aldırmayı hedefliyoruz. Diktiğimiz çiçekler, hem kokusu hem renkleriyle bulundukları yerlere bir farklılık getirirken, aynı zamanda çevresindeki insanları da dinlendirebiliyor. Beton binalar ve yoğun trafik içerisinde strese giren insanlarımızın, dikilen bu çiçeklerle hem gözlerini dinlendirmeyi, hem de stresten kurtulmalarını hedefliyoruz. İşlevsel bir kent için atıl bölgeleri aktif hale getirerek hemşerilerimizin hizmetine sunmak ve huzurlu bir ortam sağlamak için çalışmalarımızı her geçen gün daha da yoğunlaştırmaktayız.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;