Konutlara İlk Gün Bin 163 Kişi Başvurdu

Konutlara İlk Gün Bin 163 Kişi Başvurdu

TOKİ tarafından yaptırılan, Büyükşehir Belediyesi eliyle dağıtımı gerçekleştirilecek olan 150 konut için başvuruların ilk günü bin 163 vatandaş kayıt yaptırdı. Sabah erken saatlerde Büyükşehir Belediyesi'ne gelen vatandaşlar, ev sahibi olmak umuduyla başvuru formlarını yetkililere teslim ettiler.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) arasında yapılan anlaşma gereği, Büyükşehir Belediyesi eliyle dağıtımı yapılacak olan 150 konuta, başvuruların ilk gününde vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Dağıtımı yapılacak 150 konut için müracaatlar dün itibariyle alınmaya başlarken, ev sahibi olmak isteyen yüzlerce vatandaş, sabahın erken saatlerinde başvuru formlarını almak için Büyükşehir Belediyesi'ne geldi. Başvuruların ilk gününde bin 163 kişinin başvurusu alındı.

En az 5 yıldır Konya'da ikamet eden, kendisine, eşine veya velayeti altındaki 18 yaşından küçük çocuklarına ait tapulu meskeni bulunmayan, 18 yaş ve üzerindeki vatandaşların başvurabileceği 150 konut için başvuru süresi 25 Ağustos 2006 günü doluyor. Başvuruları Büyükşehir Belediye binasında alınmaya devam eden konutlara kontenjanın üzerinde başvuru yapıldığı için noter huzurunda kura çekilerek 150 kişi belirlenecek. Başvuruların ardından isimleri belli olanlar Ekim ayından itibaren taksitlerini ödemeye başlayacak. Konut bedelinin yüzde 15'i peşin alınırken, kalan kısmı konutun konumuna göre taksitlerle 120 ayda ödenecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtımı gerçekleştirilecek olan brüt 95 metrekarelik (2 oda 1 salon) konutlara sahip olmak isteyenler bilgi almak için Açık Kapı Alo 181'i arayabilirler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;