Konutlara Doğalgaz

Konutlara Doğalgaz

Büyükşehir Belediyesi ve GAZNET?in ortaklaşa organize ettikleri törenle Konya?da konutlara doğal gaz verilmeye başlandı. Törene Katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 36 bin konuta doğalgaz ulaştırıldığını hatırlatarak Konyalıları doğalgaza abone olmaya çağırdı. Konutlara gaz verme törenine Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler de katıldı.

Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törene Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Konya Valisi Ahmet Kayhan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, EPDK Başkanı Yusuf Günay, Ak parti Konya Milletvekilleri Hasan Anğı ve Mustafa Ünaldı, Ak Parti Konya İl Teşkilatı Yöneticileri, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende, GAZNET Yönetimi Kurul Başkanı Hüseyin Üzülmez, EPDK Başkanı Yusuf Günay, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Valisi Ahmet Kayhan ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler birer konuşma yaptılar.

Konyalıları doğalgaza abone olmaya çağıran Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Şehir olarak hava kirliliğinin önüne geçilmesi açısından çok önemli kazanç elde ettiğimiz belirtmek isterim. Bugüne kadar katkı yapan bütün kurum ve kuruluşlara, bütün yetkililere Konya'mız adına teşekkür ediyorum. Yapılacak doğal yaz yatırımının dörtte biri ilk yılda gerçekleşmiş oldu. Şu anda 36 bin konutun önünde doğal gaz geçiyor. Ancak abone sayısının yeterli olmadığına inanıyorum. Şehrimizdeki hava kirliğinin önüne geçmek için abone sayısının yükseltilmesi gerekiyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hemşehrilerime sesleniyorum. 'Biran evvel doğalgaza abone olarak şehrimizi hava kirliliğinden kurtarın'' dedi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ise, AK Parti hükümetiyle Türkiye'nin dünyanın ekonomisi büyük ilk on ülke arasına gireceğini belirterek 'Enerji alanında yaptığımız yatırımlarla ülke tarihine damgamızı vuruyoruz. Türkiye artık kendi enerjisini ürettiği gibi, enerjiyi en ucuzsa mal ederek örnek oluyor' diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri hep birlikte butona basarak konutlara doğalgaz vererek bir hayali daha gerçekleştirdiler.

BÜYÜKŞEHİR'E ZİYARET

Enerji v e Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler Büyükşehir belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Bakan Güler, Konya'nın hem enerji, hem de tarımsal sulama konularında hak ettiği yatırımları alacağını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tahir Akyürek, Bakan Güler'e son altı ayda yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi verdi. Başkan Akyürek, 140 trilyonluk yatırıma imza attıklarını hatırlatarak sosyal belediyecilik alanında örnek olacaklarını açıkladı.

Bakan Güler, Konya'nın hem enerji, hem de tarımsal sulama konularında hak ettiği yatırımları alacağını belirterek, 'İstanbul'da görevdeyken birçok konuyu Konya'dan öğrendik. Konya yatırım ve hizmet açısından örnek bir şehir. Burada çok güzel hizmetlere imza atacağınıza inanıyorum. Kampanyalarla Konyalıların doğalgaza abone olmalarını sağlayabilirsiniz' dedi.

Başkan Tahir Akyürek, Bakan Güler'e Selçuklu Çinisi hediye ederek ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Bakan Güler ve Başkan Akyürek daha sonra Uluslararası Mevlana Kültür Merkezi'ne geçerek buradaki çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Akyürek, Uluslararası Mevlana Kültür Merkezi ikmal çalışmalarının 17 Aralık Şeb-i Arus törenlerine yetiştirileceğini söyledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;