Konu Komşu Konya Günleri Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde Yapıldı

Konu Komşu Konya Günleri Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde Yapıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü'nce organize edilen Konu Komşu Konya Günleri'nin 2.si, Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde Ulubatlı Hasan ve Fevzi Çakmak Mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Yoğun ilginin olduğu etkinliğe katılan Başkan Tahir Akyürek komşuluk ilişkilerinin önemine değinerek, bu tür etkinliklerin örf ve adetleri destekler nitelikte sürdürüleceğini bildirdi.

Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde gerçekleştirilen etkinliğe Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Sivil toplum Kuruluş temsilcileri, belediye Yöneticileri ve Ulubatlı Hasan Mahallesi ile Fevzi Çakmak Mahallesi'nde ikamet eden yüzlerce vatandaş katıldı.

Programda mahalle sakinlerine çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi veren Başkan Akyürek, belediyeliğin rutin hizmetlerinin dışında; sosyal belediyeciliği geliştirmek ve yaygınlaştırmak için çaba sarf ettiklerini belirterek son bir yılda Konya'da sosyal etkinliklerin artırıldığına dikkat çekti. Konya'nın itibarlı bir kent olduğunu söyleyen Başkan Akyürek, şehrin gelenek ve göreneklerini koruyarak gelişimini sürdüreceğini, şehir gelişimine en önemli katkının Büyükşehir Belediyesi'nce sağlanacağını ifade etti. 'İhtiyaç sahibi her hemşehrimizin yanındayız'diyen Başkan Akyürek, bir yıl içinde yapılan Sosyal yardımlarla ilgili bilgi verdi. Başkan Tahir Akyürek, halkın biraya geldiği etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Mahalle Şenlikleri'nde Tiyatro Sanatçıları Alaaddin Biçici ve Ömer Kaan Bozkırlı parodileri ile, Udi Özcan Çakın Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği konseri, Grup Gönül ise Türk Tasavvuf Musiki konserleri ile geceye renk katarken, Hüseyin Alagöz de Kentlilik Bilinci konusunda sunum yapıyor. Programda sema gösterisi de yapılıyor. İllüzyonist, ateş yutan adam, tahta bacak ve palyaçoların da yer aldığı etkinlikte izleyiciler arasında yapılan çeşitli yarışmalar sonucu sürpriz hediyeler veriliyor. Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci projesi kapsamında yapılan etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından organize edilen Konu Komşu Konya Günleri, 15 Temmuz -30 Eylül 2005 tarihleri arasında 27 ayrı noktada yapılacak.

Konu Komşu Konya Günleri Programı 20.07.2005 Çarşamba günü Araplar Semt Pazarı'nda 18.30-23.00 saatleri arasında Keykubat, B.Sinan, Karacihan ve Musalla Bağları Mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Öte yandan 15 Temmuz 2005 tarihinde Keçeciler Mahallesi'nde yapılması planlanan ancak hava muhalefeti nedeniyle iptal edilen etkinliğin, ileri bir tarihte yapılacağı bildirildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;