KOMEK'te Yeni Dönem Kayıtları Başladı

KOMEK'te Yeni Dönem Kayıtları Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK kurslarının yeni dönem kayıtları başladı. 1 Eylül'de başlayan kayıtların 8 Ekim'de sona ereceğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 20 kurs merkezinde 105 branşta hizmet veren KOMEK'e ilginin her geçen gün arttığını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları''nın (KOMEK) 2008-2009 eğitim öğretim yılı ilk dönem kayıtları başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 1 Eylül’de başlayan kayıtların 8 Ekim tarihinde sona ereceğini belirterek, KOMEK’in yeni dönemde 20 kurs merkezinde; ebru ve hat sanatından moda tasarımına, işaret dilinden pazarlamaya, el sanatlarından yabancı dile, eğitici annelikten bilgisayara, fotoğrafçılıktan hızlı okumaya, aerobikten teknik kurslara kadar 105 branşta hizmet vereceğini söyledi.

Başkan Akyürek, meslek edindirme alanında bir marka olan KOMEK’e olan ilgilinin her geçen gün arttığına işaret ederek, yılda 15 bin kişiye kurs veren KOMEK’in büyük bir aile olduğunu söyledi.

KOMEK’in yurt içindeki başarılı çalışmalarının yanında yurt dışında da çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Başkan Akyürek, Bosna Hersek ve Makedonya’nın çeşitli şehirlerinde açılan kursların da büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

KOMEK’te 1 Eylül’de başlayan kayıtlar 8 Ekim’de sona erecek. Yeni dönemde hafta sonu kursları 11 Ekim’de, hafta içi kursları da 13 Ekim’de başlayacak. KOMEK kurslarına şehir genelindeki kurs merkezlerinden kayıt yaptırılabiliyor. Kayıt yaptıracak adaylardan, nüfus cüzdanı fotokopisi ile diploma fotokopisi veya öğrenci kimlik fotokopisi isteniyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;