Komek'e 8.985 Kişi Başvurdu

Komek'e 8.985 Kişi Başvurdu

Büyükşehir Belediyesi'nin önemli yatırımları arasında yer alan KOMEK, şehir genelinde 103 branşta 17 ayrı kurs merkezinde her yıl yaklaşık 15 bin kişiye mesleki eğitim kursu veriyor. Bugüne kadar 40 bini aşkın kişinin mezun olduğu kurslarda halen 5 bin kişi eğitim görüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın yeni döneminde 8.985 kişi başvuruda bulundu. Bugüne kadar 40 binin üzerinde mezun veren KOMEK, yabancı dil kursları da açıyor. Son olarak kurs verilen branşlara eklenen Japonca ve Boşnakça kurslarına toplam 93 kişi başvurdu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) yeni dönem kurslarına başladı. Bünyesinde 103 farklı branşta kurs hizmeti veren KOMEK’in şehrin farklı bölgelerinde 17 kurs merkezi bulunuyor. Son olarak Yazır bölgesinde bulunan TOKİ konutlarına da KOMEK Kurs merkezi açtıklarını söyleyen Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Sadrettin Kütükçü, 17 kurs merkezinde 103 farklı branşta hizmet verdiklerini, yeni dönem kurslara 8.985 kişinin başvurduğunu bildirdi. Son yıllarda Konya’ya yönelik Japonya ve Bosna-Hersek’ten yoğun turist geldiğini hatırlatan Kütükçü, turizme katkı sağlamak ve şehrin turizm potansiyelinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla Japonca ve Boşnakça dil kursları açtıklarını, söz konusu kurslara da toplam 93 kişinin başvuruda bulunduğunu söyledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;