KOMEK'DE SERTİFİKA TÖRENİ

KOMEK'DE SERTİFİKA TÖRENİ

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) 1. dönem kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi. Konevi Kültür Merkezi?de düzenlenen törene 1000 kursiyer ve aileleri katıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Komek Kurslarının 1. Dönem sonu sertifika törenine Konya Milletvekili Hasan Anğı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Daire Müdürleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Sertifika töreninde Komek öğrencileri ve öğretmenleri adına yupılan konuşmaların adından söz alan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Sadrettin Kütükçü, Komek'in bir çok alanda Konya'da bir ilk olma özelliğine sahip kurslar açtıklarını söyledi. Kendilerine her anlamda yardımlarını esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Milli eğitim yetkililere teşekkür eden Kütükçü, KOMEK'in önümüzdeki dönem içerisinde yeni hizmete açılacak Kurs merkezi ve kurslarla Konyalıya daha fazla hizmet götüreceğini belirtti.

Ak Parti Konya Milletvekili Hasan Anğı, Konya Belediyelerinin sosyal belediyecilik adına yaptıkları çalışmaların tüm belediyelere örnek olduğunu bildirdi. Sabırla, heyecanla yapılan çalışmaların mutlaka karşılığının alınacağını bildiren Anğı, geçmişten alınan değerlerin geleceğe taşındığını bildirdi. Her kesimin üzerine düşen görevi yerine getirmesiyle ülkemizin dünyanın ilgisini üzerine çekeceğini ve başarılarına başarı ekleyeceğini bildiren Ak Parti Konya Milletvekili Hasan Anğı, el emeği göz nuru çalışmalarını katık eden kursiyerlere teşekkür etti.

Komek adı altında başlatılan çalışmaların gün geçtikçe daha ilgi çektiğini ve katılımcılarının arttığını bildiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'de, kursların yeni bir dönem başlattığını kaydetti. Kursların Milli Eğitim Sertifikalı programların Türkiye'ye de model olacağına inandıklarını belirten Başkan Akyürek, 2004-2005 eğitim-öğretim yılında 2 bin 500'e yakın kursiyerin Meslek Edindirme Kursların dan mezun olacağını sözlerine ekledi. İlerleyen günlerde Meslek Edindirme Kursları'n da yapılan el sanatları için satış bürolarının açılacağını belirten Akyürek, kısa zamanda KOMEK'in tüm Türkiye'de örnek bir eğitim kurumu olacağını ifade etti.

Güney Asya'da yaşananan Tsunami felaketinde zarar gören ailelere amacı ile Başbakan Recep Tayip Erdoğan ile bölgeye gittiklerini bildiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bölgede ihtiyaç sahibi ailelere Konya'dan giden yardım ekipler tarafından yardımda bulunulduğunu kaydetti. Böyle felaketlerin bir daha hiçbir millet tarafından yaşanmamasını arzu ettiklerini bildiren Başkan Akyürek, programa katılan herkese teşekkür etti.

Program sertifika töreni ve ney dinletisinin ardından sona erdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;