KOMEK ve Kültür A.Ş. Satış Merkezleri İlgi Görüyor

KOMEK ve Kültür A.Ş. Satış Merkezleri İlgi Görüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından, kültürel yayınların ve KOMEK kursiyerlerinin değerli ürünlerinin satış ve sergisi için kurulan 5 merkez vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (KOMEK) eğitim gören öğrencilerin ürettiği eserler ile Kültür A.Ş.’nin yayınlarının satışının yapıldığı şehir genelinde 5 merkez bulunduğunu belirterek, bu merkezlerin vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü söyledi.

KOMEK Satış ve Sergi Merkezleri’nde KOMEK kursiyerleri ve mezunlarının ürettiği ürünleri onlar adına satarak aile bütçelerine katkıda bulunmalarına fırsat tanıdıklarını dile getiren Başkan Akyürek, bu durumdan hem KOMEK kursiyerlerinin hem de yüzlerce çeşit el emeği ürüne kolayca ulaşan vatandaşların memnun olduğunu dile getirdi.

KOMEK kursiyerleri ve mezunlarının Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile ürünlerini kolayca satarak emeklerinin karşılığını aldığını kaydeden Başkan Akyürek, Türkiye’ye örnek olan KOMEK kurslarında üretilen çok değerli ürünlerin Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar ve yabancı devlet adamları başta olmak üzere birçok önemli isme hediye edildiğini de hatırlattı.

Kültür A.Ş.’nin şehir genelindeki satış merkezlerinde ise, Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar 14 dilde yayınlanan Mesnevi başta olmak üzere birçok eserin satışının yapıldığını hatırlatan Başkan Akyürek, insanların kültürel eserlere kolayca ulaşmasını sağlayacak merkezlerin artırılacağını da sözlerine ekledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;