KÖLN’DEN KONYA ÇIKARMASI

KÖLN’DEN KONYA ÇIKARMASI

Köln Belediyesi Meclis Başkan Vekili, Meclis Üyeleri ve Ulaşım İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan Özkafa’yı makamında ziyaret ettiler.

Konya Büyükşehir Belediyesinin son ziyaretçileri Köln’den gelen heyet oldu. Köln Meclis Başkan Vekili Kuno Weber, ziyarette Türkiye nin zor bir dönemden geçtigin dikkat çekti.Türkiye’ yi ve özellikle de Konya’yı yakından takip ettiklerini belirten Weber, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik çalkantıya rağmen Büyükşehir Belediyesi’nde hizmetlerin hız kesmeden devam etmesini takdirle karşıladıklarını belirtti. Köln Ulaşım İşletmeleri Yön. Kur. Bşk. Dr. Wolf Gank Meyer ise Konya’nın Büyükşehir olmasına rağmen ulaşımda herhangi bir sorun yaşamadığını, bunun da kayda değer bir başarı olduğunu ifade etti. Başkan Özkafa Köln’den alınan raylı sistemin Konya trafiği için bir atar damar olduğunu kaydetti. Başkan Özkafa ayrıca, Konya nın son yıllarda çok değiştiğini belirterek Kozağaç piknik alanına diktikleri Yıldız çiçeklerinin fotoğraflarını misafirlere gösterdi. Özkafa yaptığı espirileriylede misafirlere, Türklerin ne kadar sıcak kanlı olduğunu birkez daha gösterdi.

Misafirler Köln’den getirdikleri maket tramvayı Başkan Özkafa’ya takdim ederken Başkan Özkafa da ziyaretlerinden dolayı heyete memnuniyetlerini bildirdi ve çeşitli hediyeler verdi.

Basın Kuruluşları için;