KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş Büyükşehir'de

KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş Büyükşehir'de

Gezi ve bir dizi incelemelerde bulunmak üzere şehrimize gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek?i makamında ziyaret etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

Gezi ve bir dizi incelemelerde bulunmak üzere şehrimize gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Sevgi ve hoşgörü şehri Konya'da bulunmaktan dolayı memnun olduğunu bildiren Cumhurbaşkanı Denktaş, Türkiye'nin en güzel şehirleri arasında yer alan Konya'nın geçmişine yakışır hizmetlere kavuşacağından emin olduklarını bildirdi. Anadolu halkının Kıbrıs'ın zor günlerinde sürekli olarak yanında ve destekçisi olduğunu bildiren Denktaş, Kıbrıs Türklerinin yaşadığı zor günlerden milli mücadele azmini tüm dünyaya kanıtlayarak biran evvel kurtulacağını kaydetti. Belediye Başkanlığı mesleğinin kutsal bir meslek olduğuna dikkat çeken KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, şehirlere yapılan eserlerin o şehirde yaşayan kişiler ve gelecek nesilleri tarafından övgüyle anımsanan eserler olacağını bildirdi.

KKCT yaşayan Türklerin Konya ve Konyalılara karşı ayrı bir sevgi ve saygılarının olduğunu sözlerine ekleyen Denktaş, Konya'nın kısa zaman sonra şehircilik ve yaşam tarzı ile tüm insanlığın örnek aldığı bir medeniyet şehri olacağını ifade etti. Gelecek yıl içerisinde de tekrar Konya'ya gelmek istediklerini bildiren Denktaş, idareciler arasındaki uyuma hayran kaldıklarını bildirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konyalıların Sayın Cumhurbaşkanına karşı ayrı bir sevgi ve saygısının olduğunu belirtti. Milletler arasında var olma mücadelesinin en büyük göstericisi olan KKTC'nin örnek alınması gereken mücadeleler verdiğini kaydeden Başkan Akyürek, 'Milli kültürüne bağlılık ve bağımsızlık alanlarında verilen özverili çalışmaları Kıbrıs Mücadelesinden biliyoruz. Kıbrıs'ta Türklerin verdikleri mücadelenin olmaması halinde Kıbrıs'ta Türk İslam varlığı kalmazdı. Türklerin Kıbrıs'ta söz sahibi olmasının en büyük nedeni, dinine, diline ve örf adetlerine olan bağlılığıdır. Milletlerin hayatlarında sembol isimler vardır. Sayın Cumhurbaşkanımızda bu anlamda Türk tarihinde önemli bir yerde bulunmaktadır' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek programın sonunda KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a çift başlı kartalı bulunan bir çini tabak hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;