Kitap Fuarında Umut Mürare Konseri

Kitap Fuarında Umut Mürare Konseri

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Kitap Fuarı kapsamında sahne alan Umut Mürare, sevilen eserlerini Konyalılar için seslendirdi. Öte yandan etkinliklerde konser veren Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı da büyük ilgi görüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen etkinlikler devam ediyor.

27 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz hafta sahne alan Eşref Ziya Terzi ve Mustafa Cihat’ın ardından dün akşam da Umut Mürare sahne aldı.

Zafer Meydanı Eski Kız Ortaokulu’nda düzenlenen konserde genç sanatçının konserini ilgiyle izleyen Konyalılar, özellikle “Güller açmasa da” isimli esere sanatçıyla birlikte eşlik ettiler.

MEHTER TAKIMI İLGİYLE İZLENİYOR

Öte yandan Kitap Fuarı’nda konser veren Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı da büyük ilgi görüyor. Zafer Meydanı’ndaki konserlerde alanı dolduran yüzlerce Konyalı, eskimeyen eserleri Mehter Takımı ile birlikte söylüyor.

9 Ekim 2007 tarihine kadar açık kalacak Kitap Fuarı kapsamında 6 Ekim 2007 Cumartesi (Bugün) Alper konseri yer alacak. 30 Eylül’de açılışı yapılan “Osmanlı Belgelerinde Konya ve Mevlevilik” sergisi de 7 Ekim Pazar günü sona erecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;