Kış Tarifesi

Kış Tarifesi

Konya Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda 'Otobüs Yaz Tarifesi'ni 25.09.2005 tarihinde sona erdirerek kış tarifesine geçiyor. Toplu Ulaşım Daire Başkanı İsmail Öz, kış tarifesi hizmetinin ilave 357 seferle 26.09.2005 tarihi itibariyle toplam 1996 seferle başlayacağını bildirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Daire başkanı İsmail Öz'ün konuyla ilgili açıklaması şöyle :

'Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım İşletmesi olarak sıcak ve güneşli günlerin yerini soğuk ve yağışlı havalara bırakması ve yeni eğitim döneminin başlaması nedeniyle tarife değişikliğine gittik. Özellikle toplu ulaşımda yığılmaların yaşanmasını önlemek ve vatandaşların huzurlu, rahat bir ulaşım hizmeti almasını sağlamak maksadıyla 'Otobüs Kış Tarifesi'yle sıklaştırılmış seferlere 26.09.2005 Pazartesi gününden itibaren başlayacağız.

Toplu Ulaşım Daire Başkanlığımıza bağlı otobüslerimiz yaz aylarında 76 hatta 1639 seferlerle hizmet verirken bu rakam kış tarifesinde 1996'ya çıkmaktadır. Günlük ortalama 49 bin kilometre yol yapan toplu ulaşım araçlarımızın kış tarifesi 24.09.2005 cumartesi günü itibariyle otobüs durakları ile belediyemizin www.konya.bel.tr adresi üzerinden internette duyurulacaktır. Şehir içerisinde özellikle toplu taşıma araçlarını tercih eden vatandaşların yeni kış tarifesine göre kendilerini ayarlamaları gerekmektedir.'

Basın Kuruluşları için;