Kış Hazırlıkları Tamamlandı

Kış Hazırlıkları Tamamlandı

Konya Büyükşehir Belediyesi, kış şartları ile mücadele edecek ekiplerini oluşturdu. Konyalıların daha huzurlu bir kışı mevsimi geçirmelerini ve kış şartlarında oluşacak olumsuzlukların ortadan kaldırılmasını sağlamak amacıyla 150 kişiden oluşan dev bir ekip oluşturuldu. Ekipler Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Haşmet Okur, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

'Kar kaldırma ekibimiz 4 adet doldurucu ve 18 kamyondan müteşekkil olup şehir merkezi ile birlikte diğer alanlarda hizmet verecektir. Söz konusu alanlarda toplanan karlar geçmiş yıllarda olduğu gibi şehir dışına aktarılacaktır. Büyükşehir Belediyemizce kurulan ekipler 150 kişi ve iş makinelerinden oluşmakta olup hava şartları dikkate alınarak gerektiğinde 24 saat çalışabilecek kapasitededir. Alt geçit, köprüler ve ana arterlerde trafiği aksatacak bir durum oluşmaması için tüm tedbirler alınmıştır. Mevsimin ilk yoğun yağışının ardından inşaat malzemeleri ve sanayi atıkları nedeniyle tıkanan logarlar tespit edilerek temizlikleri yapılmıştır. Hemşerilerimizin huzurlu bir kış mevsimi geçirmeleri için tüm tedbirler alınmıştır.'

Kış şartlarında buzlanma, su baskınları ve karla mücadele edecek ekipler oluşturulmuştur.

Buzlanmaya karşı kullanılacak yeterli miktarda tuz alımı yapılarak depolanmıştır.

Kış şartlarında üç merkez ilçede görev alacak ekiplerin görev yerleri belirlenmiş, buzlanmaya karşı nöbetçi ekip uygulaması başlatılmıştır.

Tretuar temizleme ekipleri, KOSKİ Genel Müdürlüğü, Park-Bahçeler Müdürlüğü ve Altyapı Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personelden oluşturulmuştur.

Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan ana cadde, arter, kavşak ve geçitlerde gerekli onarımlar tamamlanmıştır.

Basın Kuruluşları için;