KIRKPINAR BAŞPEHLİVANI KONYA?DA

KIRKPINAR BAŞPEHLİVANI KONYA?DA

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, sosyal belediyecilik anlayışını ortaya koyduklarını belirterek, Konya'nın spor kenti haline getirilmesi için projelerinin olduğunu ifade etti. Akyürek, spor ile ilgili projelerinin yerel yönetimler yasa tasarısının yasallaşmasıyla hayata geçirileceğini açıkladı.

Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, Avrupa Şampiyonu Ahmet Gülhan, Avrupa İkincisi Hakan Koç, Türkiye Şampiyonu Rafet İldem ve Kırkpınar Küçükorta birincisi Adem Kara, Başkan Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

Sporcular Türkiye'nin en başarılı belediyeleri arasında yer alan ve çalışmalarıyla örnek teşkil eden Konya'da bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, 'Türkiye'de spora en büyük desteği sağlayan belediyelerin başında Konya Büyükşehir Belediyesi gelmektedir. Futbol haricinde diğer spor alanlarında faaliyet gösteren yüzlerce sporcuyu bünyesinde barındıran belediye spora ve bizlere ilgi gösteren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek'e teşekkür ederiz' dediler.

Başpehlivan Recep Kara, aldığı altın kemeri başkan Akyürek'e gösterirken, hedefinin güreşte dünya çapında başarılara imza atmak olduğunu kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akyürek de, 'Şehri tüm alanlarıyla ele alarak hizmet üretiyoruz. Sadece altyapı, düzenleme, ulaşım gibi rutin hizmetlerle şehrin gelişeceğine inanmıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışını şehrimizde geliştirerek insana hizmeti ön planda tutuyoruz. Bu bağlamda belediye olarak sporun birçok dalıyla da ilgileniyor, Türk sporuna önemli hizmetler sunan sporcular yetiştiriyoruz. Spor ve sporcularla ilgili önemli projelerimiz var. Bu projelerimizi yerel yönetimler tasarısı yasallaştığı zaman hayata geçireceğiz. Genç yaşında Kırkpınar tarihinde ilk defa bu yaşta bir sporcunun başpehlivan olması bizleri memnun etmiştir. Sizleri ve diğer sporcuları tebrik ederim' dedi.

Ziyaretten sonra Başkan Akyürek, Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara'ya meslek edindirme kurslarında yapılan Selçuklu tarzı bir çini tabak hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;