Kervan yürüyecek

Kervan yürüyecek

Belediye, halk hizmetinin yürütüldüğü bir kuruluştur. Doğmamış bir bebeğin bir yetimin hakkı ve hukuku vardır belediyede. Belediye halkın ortak kurumudur, bir esnaf bir tüccar bir öğrenci bir anne belediye ve belediye hizmetlerinde hak sahibidir, söz sahibidir. Ve belediye yönetimini bu halk seçer belirler. Kendi özgür iradesi ile oyunu kullanır. Sevdiği tasvip ettiği kişiyi ve yönetimi göreve getirir. Yapılan son yerel seçimlerde şu anki yönetim yüksek bir oy oranı ve halkın büyük teveccühü ile belediye yönetiminde söz sahibi olmuştur. Uzun yıllardan bu yana istikrarlı gelen ve yükselen hizmet anlayışı , bu dönemde zirve noktaya ulaşmıştır. Bir kıyasla ifade edecek olursak 60 yılda şehre altı adet alt-üst geçit yapılmışken bu yönetim 6 ayda dört adet alt-üst geçit inşa etmiştir. Bu başarının altında halkın parasına sonuna kadar sahip çıkıp yine halkın hizmetinde kullanılmasında ki ısrarımız yatmaktadır. Yolu kaldırımı, çiçeği yeşili, temizliği ve benzeri şehrin pek çok hizmeti yerine getirilirken daima bu sahip çıkma , bu dikkat ve itina gösterilir.

Sevgili Hemşehrilerimiz;

Belediye bütçesinden dönemimizde hiçbir kişi veya kuruma haksız bir ödeme yapılmamıştır. Belediyemizde gerçekleştirilen projeler, yüksek maliyetli büyük işlerdir. Bu projelerde hiçbir guruba, şirkete rant kaynak aktarılmaz. İhaleler şeffaftır. Türkiye ve Konya Belediyecilik tarihinde en yüksek kırımlar, yani projenin en düşük maliyete çekildiği ihaleler, bu belediyede gerçekleştirilir. Amacımız halkımıza en iyi hizmeti en ucuz yolla vermektir.

Sevgili Hemşehrilerimiz

Belediye , halkımızın menfaati nerede ise oradadır.

Duruşumuz ve hizmet anlayışımızdan dolayı kimi çevrelerin çıkarları bozulmuştur.

Haksız şekilde elde edeceği gelirin peşinde koşan bu çevreler, dürüst ve özveri ile çalışmakta olan Belediyemizi ve hizmetlerini lekelemeye çalışmaktadır.

Sizin bize emanet ettiklerinizi onlara peşkeş çekmediğimiz için bizi iftiraya maruz tutarlar. Medyayı iftiraları için kullanırlar.

Onlar, hizmet kaymağının millete ve şehre aktığını görüp de hayıflandıkları için bu hilelerin peşindedirler.

Onların telaşı , kaymak yeme telaşıdır.

Amaçları ve niyetleri kötü olanların dün bu şehirde yeri olmadığı gibi, bugün ve yarın da olmayacaktır.

Hizmetlerimizi haksız bir şekilde karalamaya çalışanlarla mücadelemiz hukuki alanlarda devam etmektedir.

Hiçbir güç bizi milletimize ve şehrimize hizmet etmekten alıkoyamaz.

Kervan yürüyecektir.

Konya Mevlânâ şehridir.

Ahlak ve inanç şehridir.

Ve bu şehrin ahlaklı, dürüst ve temiz bir belediyesi vardır.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Basın Kuruluşları için;