Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Büyükşehir'de

Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Büyükşehir'de

Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Baghdad Amreyev Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Başkan Akyürek, Kazakistan ile Türkiye arasındaki sevgi bağına dikkat çekerek, iki ülke arasındaki ilişkilerin artmasının önemli olduğunu söyledi.

Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Baghdad Amreyev ile Kazakistan’ın İstanbul Başkonsolosu Askar Shokybayev, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret ettiler.

Son yıllarda Konya ile Kazakistan’ın şehirleri arasındaki ilişkilerin arttığını belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çok sayıda Konyalı işadamının Kazakistan’da ticaret yaptığını söyledi. Başkan Akyürek, Kazakistan ile Türkiye arasındaki sevgi bağına dikkat çekerek, iki ülke arasındaki ilişkilerin artmasının önemli olduğunu kaydetti.

Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Baghdad Amreyev ise, Türkiye’nin Kazakistan için önemli olduğunu belirterek, Türk halkının en zor zamanlarında yanlarında olduğunu vurguladı. İki ülke arasındaki iyi ilişkilerin bundan sonra da artarak devam edeceğini kaydeden Büyükelçi Amreyev, ilk kez Türk dünyasının bir kuruluş çatısı altında toplanacağını, bunun başarılmasıyla iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçleneceğini söyledi.

Ziyaretin sonunda Başkan Akyürek Büyükelçi Amreyev’e Farsça, İngilizce ve Kazakça Mesnevi ile ney hediye etti. Büyükelçi Amreyev de Başkan Akyürek’e Kazakistan’ın sembolü olan aslan figürünün bulunduğu tabak hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;