Karaman Yolu'na Renk Geldi

Karaman Yolu'na Renk Geldi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karaman Yolu üzerinde yapılan çalışmayla bölgenin çehresi değişiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehir girişlerine verdikleri önem neticesinde ele alınan Karaman Yolu'nun örnek bir cadde olacağını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya'nın en işlek caddelerinden olan Karaman Yolu'nda başlattığı düzenleme çalışmalarını son aşamaya getirdi.

Karaman Yolu'nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karaman Yolu'nda başlatılan düzenlemeler tamamlandığında, caddenin Avrupa standartlarına kavuşacağını söyledi. Bölgede yapılan çalışmalarla caddenin daha da güzelleştiğini vurgulayan Başkan Akyürek, yol üzerindeki orta bölgenin yeniden düzenlendiğini ve güvenlik şeridi oluşturulduğunu ifade etti. Başkan Akyürek, bölgede yapılan çalışmalarla ilgili şunları söyledi: 'Cadde üzerindeki eski bordürler yeniden düzenlenerek, caddeye yeni geçişler konuldu. Refüjün tamamı yeşillendirilerek, yeni güller dikildi ve peyzaj düzenlemesi yapıldı. Eksik kalan kaldırımlar tamamlandı.'

Başkan Akyürek, Karaman Yolu'nda yapılan bordür, tretuar, bisiklet yolu ve refüj düzenleme çalışmalarının kısa bir sürede tamamlanacağını vurgulayarak, şehir girişlerine verdikleri önem neticesinde ele alınan Karaman Yolu'nun da örnek bir cadde olacağını ifade etti.

BİSİKLET YOLLARI KONYA'YA RENK GETİRDİ

Konya'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yapılan ve düzenlenen tüm caddelerde bisiklet yolları yapıldığını hatırlatan Başkan Akyürek, Karaman Yolu'nda da düzenlenen 7 kilometrelik hat üzerinde bisiklet yolu yapıldığını belirtti. Bisiklet yollarının Konya için bir renk olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Konya'nın bisiklet yolları ile örüleceğini kaydetti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;