Kanal İçi Görüntüleme Aracı İle Arızalara Kesin Çözüm

Kanal İçi Görüntüleme Aracı İle Arızalara Kesin Çözüm

Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün kullanımına başladığı Kanal İçi Görüntüleme Aracı, kamera kaydı kolaylığı ile kanal arızalarına kolay ve kesin çözümler getiriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KOSKİ) artık kanal arızalarında Kanal İçi Görüntüleme Aracı (System Supervision) kullanmaya başladı.

Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şunlar belirtildi: 'Kanal İçi Görüntüleme Aracı, kanalizasyon yolları ve borularındaki herhangi bir arızayı üzerine monte edilmiş olan renkli bir kamera aracılığı bulan sistemdir. Uzaktan kumanda ile kameraya kayıt yapılan sistemde, kameranın fonksiyonları, traktörü ve kablosu çok rahatlıkla kontrol edilebilmektedir. Aracın içerisine monte edilmiş sistemle kanal görüntülerini izleyebilmek için monitörler, güvenlik kamerası, bilgisayar; kanal raporlarını almak için yazıcı, kanalizasyondaki zararlı gaz seviyesinin ölçümü yapmak için cihaz, kompresör, döner vinç, su deposu, güneşlik, 8 Kv'lık jeneratör ve tüm bu ekipmanları 8 saat besleyebilecek kesintisiz güç kaynağı bulunmaktadır.'

Aracın, önceden temizlenmiş kanalizasyon hatlarında kullanılarak her türlü hasar tespiti, arıza ve uygun boru hattı montaj kontrolünü çok kolay bir şekilde gerçekleştirebildiği belirtilen açıklamada, bu şekilde yerinde müdahalelerle, kısa zamanda sorunlara çok daha kolay ve kesin çözümler getirildiği kaydedildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;