Kampüs İçine Tramvay Hattı

Kampüs İçine Tramvay Hattı

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü?ne atanan Prof. Dr. Süleyman Okudan?a tebrik ziyaretinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, tramvay hattının Kampüs içerisinde de dolaşacağı müjdesini verdi.

Daha önce Rektör Okudan'la bu konuyu görüştüklerini belirten Özkafa, tramvayın Kampüs içerisinde dolaşacağı güzergahın projesinin hazır olduğunu ve teknik şartların el verdiği çerçevede en kısa sürede bu hattın döşeneceğini söyledi. Özkafa, ayrıca İstanbul Çevre Yolu'nun Alaaddin Keykubat Kampüsü girişi ile Bosna-Hersek Mahallesi arasındaki bölgeye de katlı kavşak inşa edileceğini dile getirdi.

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Süleyman Okudan'a tebrik ziyaretinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, tramvay hattının Kampüs içerisinde de dolaşacağı müjdesini verdi. Daha önce Rektör Prof. Dr. Okudan'la bu konuyu görüştüklerini belirten Özkafa, tramvayın Kampüs içerisinde dolaşacağı güzergahın projesinin hazır olduğunu ve teknik şartların el verdiği çerçevede en kısa sürede bu hattın döşeneceğini söyledi.

Özkafa, ayrıca İstanbul Çevre Yolu'nun Alaaddin Keykubat Kampüsü girişi ile Bosna-Hersek Mahallesi arasındaki bölgeye de katlı kavşak inşa edileceğini dile getirdi. Böylece, hem vatandaşların hem öğrencilerin kolay ve güvenli ulaşım imkanına kavuşacağını açıklayan Özkafa, 'Bizim için katlı kavşak yapmak su içmek kadar kolay' dedi. Rektör Okudan'a görevinde başarılar dileyen Özkafa, şunları söyledi: 'Selçuk Üniversitesi'nin gelişip büyüyerek hakettiği yere geleceğine inanıyoruz. Çünkü, öğrencisi ve akademisyenleriyle Selçuk Üniversitesi artık Anadolu Üniversitesi olmaktan çıkıp, Dünya Üniversitesi olma yolunda hızla ilerliyor. Biz de bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız.'

Rektör Okudan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her iki projeyi de Başkan Özkafa'nın en kısa sürede tamamlayıp hizmete açacağına inandığını ifade ederek, şu görüşlere yer verdi: 'Çünkü her iki proje de öğrencilerimiz ve çevre sakinlerinin yararına olacak. Kampüs içerisine kurulacak tramvay hattı ile öğrencilerimiz karda-kışda yürümeyecekler ve üşümeyecekler. Ayrıcak Kampüs girişi ile Bosna-Hersek Mahallesi arasına yapılacak katlı kavşak ile hem bu semte oturan öğrencilerimiz hem de çevre sakinleri güvenli bir şekilde İstanbul Çevre Yolu'ndan geçme imkanına kavuşacak. Amaç, Konya'ya hizmet olunca biraraya gelerek güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;