Kadir Gecesi'nde Pakistan'ı Unutmayalım

Kadir Gecesi'nde Pakistan'ı Unutmayalım

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, mübarek Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajda, 'Zihnimiz ve kalbimizdeki yükleri hafifleterek ruhumuzda derin izler bırakan böyle mübarek bir gecede dualarımızda ihtiyaç sahiplerini ve depremde zarar gören kardeş ülke Pakistan halkını unutmayalım' dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in Kadir Gecesi münasebetiyle yayınlamış oldukları tebrik mesajı:

'Tüm İslam alemi, Ramazan ayının sonuna yaklaşmanın hüznünü, diğer taraftan da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi'ne ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşamaktadır. 30 Ekim Pazar gününü Pazartesi'ye bağlayan gece, Kadir Gecesi'ni idrak edeceğiz.

Birlik ve beraberliğimizin temelini oluşturan, milli ve manevi değerlerimizin en üst düzeyde yaşandığı, sevinç, coşku ve barış rüzgarlarının dalga dalga yayıldığı, ulvi bir atmosferi yaşadığımız Ramazan ayının bu son günlerinde, tüm halkımızın ve İslam aleminin Mübarek Kadir Gecesi'ni tebrik ediyorum.

Bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilen, sabır ve emek sınavının kazanıldığı böylesi mübarek bir gecenin aramızdaki sabrı, yardımlaşmayı, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirdiğini hep birlikte yaşıyoruz. Gelip geçici olanın değil, kalıcı ve ebedi olanın insanı yücelttiği bu mübarek gecede, gönüllerimiz maddi ve manevi birçok hikmeti, rahmeti, bereketi ve mağfireti yaşamaktadır.

Zihnimiz ve kalbimizdeki yükleri hafifleterek ruhumuzda derin izler bırakan böyle mübarek bir gecede dualarımızda ihtiyaç sahiplerini unutmayalım. Dünyanın çeşitli bölgelerinde açlık, salgın hastalık, doğal felaketler yaşanmaktadır. Özellikle yakın bir zaman önce Pakistan'da meydana gelen deprem neticesiyle zor durumda olan Pakistan halkının hem maddi hem de manevi olarak yanında olmak zorundayız.

Samimi ve içten duygularımla aziz milletimizin ve bütün müslümanların kadir gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin insanlığa huzur ve barış getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Basın Kuruluşları için;