Kadınlar Birliği Ziyareti

Kadınlar Birliği Ziyareti

Türkiye Kadınlar Birliği Genel Başkanı Ayşe Serap Şahiner, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Anadolu Aileler Birliği'nin düzenlediği bir program için Konya'ya gelen Türkiye Kadınlar Birliği Genel Başkanı Ayşe Serap Şahiner, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti

Türkiye Kadınlar Birliği Genel Başkanı Ayşe Serap Şahiner, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Anadolu Aileler Birliği'nin düzenlediği bir program için Konya'ya gelen Türkiye Kadınlar Birliği Genel Başkanı Ayşe Serap Şahiner, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Hz. Mevlana'nın Şehri Konya'nın doğumunun 797. yıl dönümünde Konya'da olmaktan ayrı bir onur duyduğunu belirten Şahiner, üzerindeki manevikat ağırlığını fazlasıyla taşıyabilen bir Konya'nın kısa zamanda tüm Dünya'da bir ekol olacağını bildirdi.

Şehircilik adına da düzenli bir mimariye sahip olduğunu ve belediyeciliğin her alanında verilen hizmetlerin Konyalıya geri döndüğünü sözlerine ekleyen Türkiye Kadın Birliği Genel Başkanı Serap Şahiner ' Konya yıllardır kendine verilen değerin farkında olan bir şehirdir. Allah dostu Hz. Mevlana 797 yıl önce Belh şehrinde doğmuş yaşamını ise Konya'da sürdürmüştür. Buda Konya'nın ne kadar önemli bir şehir olduğunu göstermektedir. Hz. Mevlana'nın bereketi bugünlerde de Belediyecilik çalışmalarının en önemli göstergesidir. Türkiye'nin bir çok ilinde çalışmalar durma noktasında iken görüyoruz ki Konya Belediyeleri hizmette yarışıyorlar. Vefakar kadınlarımızın kalıcı hizmetlerde söz sahibi olması da bizleri son derece memnun etmekte. Kadınlarımızın da içinde bulunacağı çalışmaların daha verimli olacağına eminiz. Bu çalışmalarda kadınlara verdiği değeri gösteren Başkan Tahir Akyürek Bey'e teşekkür ediyorum' dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, hizmetin her alanında başarılarını ispat etmiş Kadınların belediyecilik çalışmalarında da bir ışık tutacağını belirtti. Proje çalışmaları tamamlanan ve kısa zamanda hayata geçirilecek Kadın Kolları Platformunun bir çok belediye çalışmalarına da yardımcı olacağını bildiren Başkan Akyürek, önümüzdeki günlerde açılacak olan kadın sığınma evi ile kadınlar arasında bir kuvvet birliğinin olacağını kaydetti. Seçimlerden bu yana yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Akyürek, Türkiye Kadınlar Birliği ve Anadolu Aileler Birliğine çalışmalarında başarılar diledi.

Basın Kuruluşları için;