KADBİR Üyeleri Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

KADBİR Üyeleri Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Konya'da bir okula kütüphane kuran Kadınlar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayşe Serap Şahiner ve dernek üyeleri Büyükşehir Belediye başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret ettiler.

Merkezi Ankara'da bulunan Kadınlar Kültür ve Dayanışma Derneği (KADBİR) üyeleri Büyükşehir Belediye başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret ettiler.

Milletvekili ve bürokrat eşlerinden oluşan dernek üyeleri ile birlikte Başkan Akyürek'i ziyaret eden Kadınlar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayşe Serap Şahiner, Konya'da Milli Eğitim'e bağlı bir okula kütüphane kurup bir okula da bilgisayar bağışladıklarını belirterek, ilk kütüphaneyi Konya'da açtıklarını, bu faaliyetlerini Türkiye genelinde sürdüreceklerini ifade etti. 2 yıl önce geldikleri Konya'yı gelişmiş bulduklarını kaydeden Şahiner, Konya'da özellikle caddelerin temizliğinin dikkatlerini çektiğini belirterek, derneklerinin Konya şubesinin kurulmasında Başkan Akyürek'ten destek istedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Büyükşehir Belediyesi olarak tüm sivil toplum kuruluşlarına destek verdiklerini ifade ederek, KADBİR'in Konya'da şube açmasına da destek olacaklarını vurguladı. Konya'da yatırımlara Mevlana Kültür Merkezi'nden başlamalarının kendilerine manevi destek olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, fiziki, sosyal ve kültürel belediyecilikte daha önce yapılmayanları yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Başkan Akyürek, ziyaretin ardından dernek üyelerine Mevlana Müzesi maketi ve Büyükşehir Belediyesi yayınlarından oluşan kitaplar hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;