İzciler Federasyonu

İzciler Federasyonu

İzciler Federasyonu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti

Hafta sonunda tüm dünya ülkelerinden izcilerin katılacağı bir kamp için şehrimize gelen Dünya İzciler Federasyonu Genel Sekreteri Züheir Ganen Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Saluh ve Konya İzciler Fedarasyon Başkanı İbrahim Kurak Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. İnsanlar arasında dostluk ve kaynaşmanın en etkili yolunun izcilik olduğunu belirten Dünya İzciler Birliği Genel Sekreteri Züheir Ganen, Türklerin izcilik çalışmalarına büyük önem verdiklerini kaydetti.

Hafta sonunda Dutlu Kırı Dinlenme Parkında başlayacak olan izcilik çalışmalarında Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i de yanlarında görmek istediklerini ifade eden Ganen, 'Birçok dünya ülkesinden izciler Türkiye ve Konya'ya gelerek ziyaretlerde bulunacaklar. Konya'nın doyumsuz güzelliklerini birçok dinden ve bir çok ırktan insanlar görerek yaşayacaklardır' dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de böyle bir organizasyonun Konya'da yapılmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti. İzcilik Federasyonunun büyük bir birlik olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Akyürek, 'Milletler arasındaki kaynaşmada en büyük görevi İzciler almaktadır. Bizler de yapılacak çalışmalarda üzerimize düşen göreve hazırız' dedi.

İzciler, ziyaret sonunda Başkan Akyürek'e Dünya İzcilerini temsil eden bir rozet taktılar.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;