İtfaiyecilerin Buluşma Toplantısı

İtfaiyecilerin Buluşma Toplantısı

Her yıl 25 Eylül- 1 Ekim tarihleri İtfaiye Haftası olarak kutlanıyor. Hafta dolayısıyla Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bir dizi etkinlik organize etti. İtfaiye teşkilatının kutsal bir görev yürüttüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, ? Çıkan bir yangında, bir sel baskınında yada doğal bir afette can ve mal güvenliğimizi sağlamak için canını tehlikeye atan, hatta bu yolda şehit olanlar itfaiyecilerdir. İtfaiye?nin ve İtfaiyecinin bir toplum için öneminin bilincinde olarak itfaiye teşkilatımızı hem personel, hem de teçhizat açısından güçlendirdik.?dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, her yıl 25 Eylül ' 01 Ekim tarihleri arasında kutlanan itfaiye haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler organize etti. Hafta dolayısıyla Büyükşehir belediyesi Yemekhane Salonunda düzenlenen 'Çalışan ve Emekli Olan İtfaiyecilerin Buluşma Toplantısı'na Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, Genel Sekreter Yardımcısı Haşmet Okur, Hizmet-İş Konya Şube Başkanı Mustafa Baran, Sivil Savunma Müdürü Nizamettin Tok, İtfaiye Müdürü Mehmet Çinko ve çalışan İtfaiye Personeli ile emekliler katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan İtfaiye Müdürü Mehmet Çinko, Konya'da itfaiye teşkilatının güçlü olduğunu belirterek, Konya şehir merkezinde bir yangına ortalama 5 dakika içinde müdahale ettiklerini, uzak yerlere müdahale sürelerinin de 8 dakika olduğunu bildirdi.

İtfaiyecilerle tek tek görüşen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa törende yaptığı konuşmada, itfaiye teşkilatının kutsal bir görev yürüttüğünü belirtti.

Özkafa konuşmasında şunları söyledi :

' Bir yangın olayında, deprem, sel baskını gibi doğal afetlerde yanımızda hep itfaiyeci kardeşlerimizi görürüz. Onlar bizim can ve mal güvenliğimiz için kendi canlarını tehlikeye tarak kutsal bir görev yürütmektedirler. Bu yolda yaralanan ve hatta şehit olan itfaiyeciler var. Allah çok şükürler olsun bugüne kadar Konya İtfaiye teşkilatında ölümle sonuçlanan üzücü bir olay meydana gelmemiştir. İtfaiye teşkilatının öneminin bilincinde olarak teşkilatımızı her gün güçlendiriyoruz. En son teknolojinin son ürünlerini de alarak güçlendirdiğimiz itfaiye teşkilatımızın yaşanacak her hangi bir doğal afetle daha etkili mücadele etmelerini sağladık. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak itfaiye teşkilatımızın ve tüm itfaiyecilerin haftasını kutluyorum.'

Konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa ve konuklar doğal afetlerde gösterdikleri üstün başarıdan dolayı 15 itfaiye personelini teşekkür belgesi ile ödüllendirdi.

Ödüllendirme töreninde konuşan İl Sivil savunma Müdürü Nizamettin Tok, bugüne kadar 8 farklı ilde görev yaptığını hatırlatarak, bu iller arasında en organizeli ve önem gören teşkilatın Konya İtfaiye teşkilatı olduğunu söyledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;