İtfaiye Haftası Kutlanıyor

İtfaiye Haftası Kutlanıyor

Her yıl 25 Eylül 01 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası etkinlikleri Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın organize ettiği bir programla başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Genel Sekreter Yardımcıları Abdülmelik Öteğen, Şenol Aydın ve Daire Amirlerinin katıldığı programda açış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hasan Oğuz yaptı. Konya itfaiye çalışmaları ve yeni yapılanacak Bosna Hersek Mahallesi İtfaiye gurup Başkanlığı hakkında da bilgiler veren Oğuz, Konya itfaiyesinin artarak devam eden başarılı çalışmalara imza attığını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hasan Oğuz'un konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek söz aldı. Konya İtfaiye Teşkilatı'nın Türkiye'nin en güçlü ve başarılı teşkilatı olduğunu bildiren Başkan Akyürek, İtfaiye Teşkilatı çalışanlarının her birine yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Bu yıl içerisinde İtfaiye Teşkilatı bünyesinde Arama Kurtarma birimininde kurulmasıyla teşkilatın daha da güçlendiğine dikkat çeken Başkan Akyürek, şehrimizde yaşanacak felaketlerde Konya İtfaiyesinin başarılı çalışmalar yapacağını bildirdi. Yeni kurulacak Bosna Hersek Mahallesi İtfaiye Gurup Başkanlığı hakkında da bilgi veren Başkan Akyürek, vefakar çalışmalarla Konya itfaiyesinin gücüne güç katan başarılı İtfaiye Personelinin özlük haklarının korunacağını bildirdi.

Konuşmaların ardından İtfaiye Teşkilatı çalışanları şehir merkezinde bir tur attı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;