İtfaiye Haftası Etkinlikleri

İtfaiye Haftası Etkinlikleri

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2006 yılının, Konya'nın huzurlu bir şehir olmasında emeği geçen itfaiye çalışanlarının yılı olacağını söyledi. İtfaiye Haftası'nın açılış programında konuşan Başkan Akyürek, 'Konya Türkiye'nin en güvenli kentidir. İtfaiye teşkilatı çalışanları ise Konya'nın huzur şehri olmasının teminatıdır' dedi.

Her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arası kutlanan İtfaiye Haftası etkinlikleri Konya'da törenle başladı. Aydınlık İtfaiye Tesisleri'nde düzenlenen programda konuşan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hasan Oğuz, Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın günün 24 saati Aydınlık, Meram ve Karatay İtfaiye Grupları'nda 3 vardiya halinde 170 personelle 26 araç ve ekipmanıyla hizmet verdiğini söyledi. Konya'nın son yıllarda nüfus olarak büyüdüğüne dikkat çeken Oğuz, itfaiye teşkilatına grup binası yapımında ve malzeme alımında yardımcı olan Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Konya İtfaiye Teşkilatı'nın şehrin huzuru ve güvenliği için çok önemli bin misyonu üstlendiğini ifade ederek, 'Konya Türkiye'nin en güvenli kentidir. İtfaiye teşkilatı çalışanları Konya'nın huzur şehri olmasının teminatıdır. Çünkü itfaiye teşkilatı mensupları, hizmet verirken geleceklerini ve ailelerini düşünmeden fedakarlıkta bulunuyor, hayatlarını riske atıyorlar. İtfaiye teşkilatındaki arkadaşlarımız bu hizmetin gerektirdiği liyakati gösterdikçe bizler de kendilerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Buradaki arkadaşlarımızın sosyal güvencelerin artırılması ve çalışma alanlarının düzenlenmesi bizim görevimizdir. Sancak Mahallesi'ndeki örnek itfaiye binasının ardından diğer grup binaları da modern hale getirilecek ve 2006 Konya'da itfaiyenin atılım yılı olacak' dedi.

Konuşmaların ardından itfaiyeci kıyafeti giyerek Sualtı Arama Ekibi ve itfaiyecilerle basın mensuplarına fotoğraf veren Başkan Akyürek, sualtı arama ekibinin Konya'da sık sık meydana gelen kanal ve göllerdeki boğulma olaylarına müdahale ederek, önemli bir görevi yerine getirdiğini kaydetti. İtfaiye Haftası'nın ilk gününde itfaiye araçları daha sonra şehir turu yaptı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;