İtfaiye Çalışanları Yemekte Buluştu

İtfaiye Çalışanları Yemekte Buluştu

İtfaiye Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, haftanın son gününde emekli ve halen çalışan itfaiyecileri yemekte bir araya getirdi.

Büyükşehir Belediyesi Yemekhanesi'nde verilen yemeğe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, İl Sivil Savunma Müdürü Nizamettin Tok, İtfaiye Daire Başkanı Hasan Oğuz, İtfaiye Müdürü Mehmet Çinko, Hizmet-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Mustafa Baran, itfaiye çalışanları ve emekli itfaiyeciler katıldı.

Yemeğe katılan İl Sivil Savunma Müdürü Nizamettin Tok, itfaiye teşkilatının her zaman gece-gündüz demeden çalıştığını belirterek, itfaiyeye verdiği destekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Oğuz, yalnızca kara günlerde hatırlanan itfaiyecilerin bu tür günlerde hatırlanmasının önemli olduğunun altını çizerek, özellikle yıllar önce emekli olan itfaiyecilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. İtfaiye teşkilatının halka hizmet için el ele vermiş bir cami olduğunu kaydeden Oğuz, Konya'da İtfaiye ve Sivil Savunma'nın işbirliği içinde olduğunu, iki kurumun her zaman birlikte çalıştığını hatırlatarak, 'Büyükşehir Belediyesi son yıllarda itfaiye teşkilatına büyük önem veriyor. Sayısal olarak en alt düzeye düşmüş, neredeyse sadece emekliliği yaklaşanların çalıştığı bir müessese haline gelen teşkilatı, genç, deneyimli personelle takviye ettik, modern teknolojiyi yakından takip ederek, çağın gereklerini en iyi şekilde kullanmalarına fırsat tanıdık' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;