İsveç'in Ankara Büyükelçisi Büyükşehir'de

İsveç'in Ankara Büyükelçisi Büyükşehir'de

İsveç'in Ankara Büyükelçisi Christer Asp, beraberindeki heyetle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Konya'nın tarihinden oldukça etkilendiğini belirten Büyükelçi Asp, şehrin temizliği ve düzeni ile dikkat çektiğini söyledi.

Çeşitli toplantılara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Konya’ya gelen İsveç’in Ankara Büyükelçisi Christer Asp, beraberindeki heyetle Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Ziyarete Büyükelçi Christer Asp ile birlikte İsveç’in İstanbul Başkonsolosu Ingmar Karlsson, İsveç’in İstanbul Ataşesi Annika Svahnström, konferansa katılmak üzere Konya’da bulunan Prof. Dr. Eser Karakaş, Dr. Şahin Alpay ve Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) temsilcileri katıldı.

Konya’da bulunmaktan mutlu olduğunu dile getiren İsveç’in Ankara Büyükelçisi Christer Asp, şehrin özellikle temizliği ve düzenli olmasıyla dikkat çektiğini söyledi. Büyükelçi Asp, Konya’nın 9 bin yıl önceye dayanan tarihinin de çok etkileyici olduğunu vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Konya olarak kendilerini Anadolu medeniyetlerinin temsilcisi olarak gördüklerini belirterek, Konya’nın büyük hedefleri olan bir şehir olduğunu ifade etti.

Başkan Akyürek ziyaretin sonunda İsveç’in Ankara Büyükelçisi Christer Asp’a Mesnevi’nin İsveçce’sini hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;