İstiklal Marşı Yarışması Sonuçlandı

İstiklal Marşı Yarışması Sonuçlandı

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından İstiklal Marşının kabulünün 82. yıldönümü münasebetiyle gerçekleştirilen ilk öğretim ve liseler arası İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışması, Lise ve dengi okullar ile Yüksekokul öğrencileri arası Kompozisyon Yarışması sonuçlandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Alaaddin Keykubat Salonunda yapılan programda dereceye giren öğrencilere ödüllerini Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa ve jüri üyeleri verdi. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere ayrıca M.Akif Ersoy'un Safahat isimli eseriyle Büyükşehir Belediyesi Kültür yayınlarından oluşan bir kitap seti hediye edildi.

Programda konuşan Başkan Özkafa, öz değerlerini yitiren milletlerin yok olmaya mahkum olduğunu belirterek, 'M.Akif Ersoy İstiklal Marşımızı vatanın en zor günlerinden insanımızın yaşadığı sıkıntılarını, inancını ve kurtuluşunu yolunu gösteren mısraları kaleme almıştır. Bu duygusal yoğunluk üzerinden 82. yıl geçmesine rağmen hala tazeliğini ve mesajını koruyabilmektedir. Bugün yaşadığımız olaylar ne istiklal marşımıza ne de tarihi geçmişimize yakışmaktadır. Bazı güçler yeryüzünün tek milletten oluşmasını istemektedirler. Bu yanlıştır. Son 66 aydır Irak ile ilgili söylemler bundan dolayı yaşanmaktadır. TBMM'yi ve tüm insanlarımızı kirli bir çıkar için çıkarılacak savaşın karşısında durmaya çağırıyoruz.'dedi.

İstiklal Marşının Kabulünün 82. Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen İlköğretim okulları arası İstiklal Marşını Ezbere Güzel Okuma Yarışmasının sonuçları: :

Sümeyye Merve AKDENİZ Birinci Beyşehir Cumhuriyet İ.Ö.O.

Mukaddes AYKOL İkinci Meram K.Hatipoğlu İ.Ö.O.

Özlem ŞEN Üçüncü Karatay M.Şevket Paşa İ.Ö.O

Orta Öğretim (Lise ve Dengi) İstiklal Marşını Ezbere Güzel Okuma Yarışmasının sonuçları :

Habibe Merve ARMUT Birinci Selçuklu Öz.B.Koyuncu Fen L.

Güler ARIN İkinci Ereğli Lisesi

Tuba BIYIKLI Üçüncü Akören Ç.P.L.

Liselerarası Kompozisyon Yarışmasının Sonuçları :

Seda ERDURAL Birinci Meram

M.Talha BİLGE İkinci Karatay

Ebru CANTÜRK Üçüncü Karapınar

Yüksek Okullar arası Kompozisyon Yarışmasının Sonuçları :

Şeyma KULAK Birinci Fen-Ed. Türk D.Ed.

H.İbrahim SAYDAM İkinci Eğt.Fak. (Resim)

Yeliz CEPHE Üçüncü Sosyal Bil.M.Y.O.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;