İstanbullu Çocuklar 23 Nisan'da Konya'yı Tercih Etti

İstanbullu Çocuklar 23 Nisan'da Konya'yı Tercih Etti

İstanbul Bayrampaşa Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda 150 çocuğu Konya'ya getirdi. 'Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Anadolu'da Kutluyoruz' sloganı ile Bayrampaşa'da yaşayan çocukları her yıl Anadolu'nun başka bir şehrine götürmeyi amaçlayan projeyi Konya'dan başlatan Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge ve çocuklar Büyükşehir Belediyesi'nin misafiri oldu.

İstanbul Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge Başkanlığı'nda Konya'ya gelen ve burada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan çocuklar ile belediye yöneticileri Büyükşehir Belediyesi'nin misafiri oldu. Heyete Büyükşehir Belediyesi'nde yemek ikramında bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Bayrampaşa Belediyesi'nin anlamlı bir projeye imza attığını belirterek, projenin Konya'dan başlatılmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi. Başkan Akyürek, çocukların yarının büyükleri, ülkenin yöneticileri olduğunu hatırlatarak onların bugünden donanımlı hale getirilmesi gerektiğini, bu tür anlamlı projelerle çocukların geleceğe daha iyi hazırlanabileceğini bildirdi. Başkan Akyürek, bugün gelen heyetin şehrin tanıtımında da önemli rol oynayacağını kaydetti.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge ise, 23 Nisan Ulasal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Anadolu'da kutlamaya karar verdiklerini, her yıl değişik bir ile giderek Bayrampaşa'da doğmuş, fakat bugüne kadar herhangi bir Anadolu ilini görme şansına sahip olamamış çocukları farklı illere götürerek onlara yeni ufuk kazandırma amacında olduklarını söyledi. Başkan Bürge, Konya'nın tarihi kökleri itibariyle Türkiye'nin en önemli kentlerinin başında geldiğini ifade ederek 'Bayrampaşa'nın önemli bir kesimi balkan kökenlidir. Biz biliyoruz ki; Balkan kökenlilerin kökenleri de Konya'dadır. Yani biz Konyalıyız. Konya ne güzel bir kent, ne güzel bir şehir. Ne güzel insanları var. Bizleri evlerinde konuk ettiler. Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ederiz' dedi.

Yemek ikramının ardından çocuklar başkanlara büyük ilgi gösterirken çocuklar arasında bulunan ve geleceğin tiyatrocusu olarak bakılan 'Çorapsız' lakaplı Bayrampaşa Hürriyet İlköğretim Okulu 7.sınıf öğrencisi Berat Akova'nın, 'Başkanı'nın Danışmanı, Tiyatro Müdürü ve Başkan Bürge' konulu şovları büyük alkış topladı. Doğuştan tiyatrocu gözüyle bakılan Akova'ya her iki Başkan gösterisi dolayısıyla teşekkür ederek eğitim hayatında başarı dileklerinde bulundu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;