Iraklılardan Büyükşehir'e Ziyaret

Iraklılardan Büyükşehir'e Ziyaret

Irak Aşiretler Cephesi Lideri Şeyh Hasan Zeydan Ellehebi yanındaki heyet ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz?ü makamında ziyaret etti.

Irak'ın çeşitli etnik gruplardan oluştuğunu ifade eden Irak Aşiretler Cephesi Lideri Şeyh Hasan Zeydan Ellehebi, 'Biz Irak'ın birlik ve beraberliğini istiyoruz. Irak'ta bir etnik grubun ayrı bir devlet kurmasını ve Irak'ın parçalanmasını istemiyoruz. Gerçek bir demokratik ortam istiyoruz. Şimdiki hükümeti Irak halkı seçmedi. Amerika seçti. Onlar bizleri parçalamak için uğraşıyorlar. Bizim Türkiye'den ekonomik ve siyasi destek bekliyoruz' şeklinde konuştu.

Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Gürbüz ise konuşmasında Irak halkı ile Türk halkının kardeş olduğunu dile getirdi. Irak'taki bugünkü duruma üzüldüklerini belirten Gürbüz, 'Irak'taki işgalin bir an önce sona ermesini istiyoruz. Irak'ın bölünmesine biz de karşıyız. Iraklı kardeşlerimizle büyük bir işbirliği ve dayanışma içinde çalışmak istiyoruz. Iraklı kardeşlerimize her türlü yardımı yapmak için hazırız' diye konuştu

Basın Kuruluşları için;