IRAK TÜRKLERİNDEN BAŞKAN AKYÜREK?E ZİYARET

IRAK TÜRKLERİNDEN BAŞKAN AKYÜREK?E ZİYARET

Irak Türkleri ve Türkiye'de yaşayan Iraklılar Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere ülkemize gelen Irak Türkleri Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Iraklı Türklerin Konya'da bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Iraklı Türkler Derneği Başkanı Aydın Beyatlı, Konya'nın Türkiye içerisinde bir inci gibi durduğunu kaydetti.

Bu yapılan çalışmalarda Belediye Başkanlarının büyük payı olduğunu ifade eden Iraklı Türkler Dernek Başkanı Aydın Beyatlı, 'Konya yıllardır kendine özgü yaşayışı, maneviyat dokusu, örf ve geleneklerine sahip çıkmasıyla bilinir. Şehrin dokusu Hz. Mevlâna'nın yaşamından sanki ibret almışçasına bir maneviyat içerisinde yürümektedir. Bizler Irakta yaşayan Türkler olarak Konya'nın yaşayışına her zaman imrenerek bakıyoruz' dedi. Irak'lı ünlü bir ressam sanatçısının yaptığı özgürlük adlı resmi Başkan Akyürek'e hediye etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Mevlana şehri Konya'nın Türkiye'nin en modern ve gelişen şehri olduğunu belirtti. Irak'ta yaşayan Türkleri Konyalı vatandaşların hemşerileri olduğunu ifade eden Akyürek, Irak'ta yaşanan olaylara hiçbir insanın tasvip etmesi beklenemez. Bu üzücü olaylar sadece Irak Halkının değil, tüm insanlığın sorunudur. Gereken çalışmaların Hükümetimiz tarafından da yapılacağına eminiz' dedi.

Ziyaret sonunda Başkan Akyürek Iraklı Türkler Derneği Başkanı Aydın Beyatlı'ya bir çini tabak takdim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;