İnşaat Mühendisleri Odası Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

İnşaat Mühendisleri Odası Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Uğur İbrahim Altay ve yönetim kurulu üyeleri ile makamında bir araya geldi. Başkan Akyürek, şehirdeki kalitenin yükselmesinde mühendislerin önemli payı olduğunu söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Uğur İbrahim Altay ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret ettiler.

Başkan Tahir Akyürek, yeni yönetimi kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi. İnşaat Mühendisleri Odası’nın doğrudan belediyelerle ilişkili bir kuruluş olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, “Belediyecilikte sosyal ve kültürel çalışmaların yanında en önemli işlerden biri şehrin imarıdır. Bunda da en ön önemli olay fiziki yapılanmalardır. Bu aşamada teknik elemanlara büyük görevler düşüyor” dedi. Şehirdeki kalitenin yükselmesinde mühendislerin önemli payı olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, İnşaat Mühendisleri Odası ile olan iyi ilişkilerinin bundan sonra da devam edeceğini belirtti.

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, meslek odası olarak üyelerinin sorunlarıyla ilgilenmekle birlikte, bir diğer görevlerinin de yaşadıkları şehirdeki sosyal, kültürel ve imari işlere katkıda bulunmak olduğunu belirterek, oda olarak yapılanları eleştirmek yerine, proje aşamasında katkıda bulunarak çalışacaklarını ifade etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;