İlköğretim Öğrencileri Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

İlköğretim Öğrencileri Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılı'nın başlaması nedeniyle bir grup öğrenci ve öğretmeni makamında kabul etti. Öğrencilere makamını bırakarak sohbet eden Başkan Akyürek, Konya genelindeki tüm okullarda fiziki düzenlemeler yaptıklarını, amaçlarının her kesime örnek olmak olduğunu söyledi.

Meram Cumhuriyet İlköğretim Okulu yönetimi ve öğrencileri, 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret etti.

Ziyarete Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Okul Müdürü Ahmet Sandık, öğretmenler Mevlüt Turşucu, öğrenciler ve veliler katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çocukların hayatlarının en önemli bölümünün geçtiği okullar konusunda son yıllarda duyarlılığın arttığını vurgulayarak, tüm kurumlar ile hayırsever işadamlarının desteği ile yeni okullar yapıldığını söyledi. İnsana yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, “Konya genelindeki tüm okullarda fiziki düzenlemeler yaptık. Amacımız eğitime verdiğimiz önemi göstererek her kesime örnek olmaktır” dedi.

Meram İlçe Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Nuri Aydın, Büyükşehir Belediyesi’nin okullara yaptığı destek nedeniyle teşekkür etti.

Okul Müdürü Ahmet Sandık’ın okulları hakkında bilgi vermesinin ardından konuşan Sınıf Öğretmeni Ayşe Ceran Mevlâna Yılı nedeniyle Türkiye genelindeki tüm Cumhuriyet İlköğretim Okullarına gönderecekleri Mevlâna broşürleri ile ilgili Başkan Akyürek’ten destek istedi.

Kendilerine gereken her türlü desteği vereceklerini kaydeden Başkan Akyürek, daha sonra koltuğunu ana sınıfı öğrencisi Hatice Nur Küçüktanık, ikinci sınıf öğrencisi Nilay Alanya ve sekizinci sınıf öğrencisi Melike Ay’a bırakarak öğrencilerle sohbet etti.

Başkan Akyürek, ziyaretin sonunda ise öğretmen ve velilere Mevlâna Müzesi maketi, öğrencilere ise kitap seti ve tişört hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;