İlk Abone Büyükşehir

İlk Abone Büyükşehir

Konya Doğalgaza kavuştu. Doğalgazın ilk abonesi ise Büyükşehir Belediyesi oldu. Başkan Tahir Akyürek, şehir için hayati öneme sahip doğalgazın tam başarıya ulaşması ve şehrin hava kirliliğinden kurtarılması için doğalgaz şebekesinin ulaştığı bölgelerdeki konut sahiplerinin doğalgaza abone olmaları gerektiğini söyledi.

Doğalgaz abonelik işlemleri başlatıldı. Doğalgazın ilk abonesi Büyükşehir Belediyesi oldu. Büyükşehir Belediyesi'nin abonelik sözleşmesini Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve GAZNET Yönetim Kurul Başkanı Hüseyin Üzülmez imzaladı.

Başkan Tahir Akyürek, Konya'nın önemli bir gelişme ivmesi kazandığını belirterek 'Konya'mız artık geri dönülmez bir iyileşme yoluna girdi. Konya'mız doğalgaza kavuştu. GAZNET şirketi 2004 yılı programı da tamamlanmak üzere, bundan sonra gazın binalara verilmesi için bağlantı çalışmaları yapılacak. Çok sayıda şirket, binalara bağlantı için yeterlilik belgesi almış durumda. Şirketlerin çokluğu hizmette rekabeti artıracak ve rekabette kaliteyi getirecektir. Bizim çalışmalarımız ve GAZNET'in doğalgaz şebeke hattı döşeme çalışmalarıyla Konya bir şantiyeye döndü. Bir günde 67 ekibimiz, 67 farklı noktada çalışma yapıyor.'dedi.

Vatandaşlara seslenerek abone olmalarını isteyen Başkan Akyürek, 'Boru hattının geçtiği güzergâhlardaki tüm konutların doğalgaza abone olmaları gerekiyor. Atılan imza ile Büyükşehir Belediyesi doğalgaz kullanmaya başlayacak. Büyükşehir olarak öncülük yapıyoruz. Şehrimizde yaşanan hava kirliliğinin önüne geçeceğiz. Doğalgaz diğer yakıtlarla kıyaslandığında çok daha ekonomiktir. Özellikle Nalçacı ve Kerkük bölgesinde bulunan binaların doğalgaza hemen abone olmaları ve bağlantı işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.'şeklinde konuştu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;