İl Emniyet Teşkilatı Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

İl Emniyet Teşkilatı Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

İl Emniyet Müdürü M. Salih Tuzcu Polis Teşkilatı''nın kuruluşunun 163'üncü yılı kutlamaları çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek''i ziyaret etti. Başkan Akyürek, Konya'nın yaşanabilir bir şehir olmasında Emniyet Müdürlüğü'nün büyük katkısı olduğunu söyledi.

Konya Emniyet Müdürü M. Salih Tuzcu, Polis Teşkilatı''nın kuruluşunun 163’üncü yılı kutlamaları çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek''i makamında ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Polis Teşkilatı''nın huzurun ve güvenliğin teminatı olduğunu belirterek, Konya’nın yaşanabilir bir şehir olmasında Emniyet Müdürlüğü’nün büyük katkısı olduğunu söyledi. İnsanların birinci ihtiyaçlarının her zaman güvenlik olduğuna dikkat çeken Başkan Akyürek, Konya Polisi’nin bu anlamda Türkiye’de önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Konya’nın geleceğin Avrupa şehirleri sıralamasında ilk 4 şehir arasında yer aldığını hatırlatan Başkan Akyürek, “Konya’ya son yıllarda ziyaretçi sayısı önemli ölçüde arttı. Yapılan faaliyetlerle Konya’nın değeri arttı. Bunda Emniyet Müdürlüğü’nün de büyük katkısı var” dedi.

İl Emniyet Müdürü M. Salih Tuzcu da, Konya’nın son yıllarda yapılan çalışmalarla önemli ölçüde geliştiğini belirterek, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine her konuda destek olduğunu söyledi. Özellikle MOBESE konusunda Büyükşehir Belediyesi’nden büyük destek aldıklarını kaydeden Tuzcu, Türkiye’de İstanbul’dan sonra ilk kez Konya’da geniş kapsamlı bir MOBESE ağının Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile uygulamaya geçirildiğini ifade etti.

İl Emniyet Müdürü M. Salih Tuzcu, günün anısına Başkan Akyürek''e çiçek takdim ederek, özel işlemeli tabak ve rozet hediye etti. Başkan Akyürek de Tuzcu ve beraberindeki heyete lale ve Mesnevi’nin ilk 18 beytinin ebru, tezhip ve talik hat sanatıyla yer aldığı Bişnev isimli kitabı hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;