Huzur Evi'nde Miraç Kandili

Huzur Evi'nde Miraç Kandili

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Huzur Kenti Konya'da huzur bulmaya gelen tüm yaşlıların hizmetinde olacaklarını söyledi. Kendisinden akülü tekerlekli sandalye isteyen yaşlıların isteğinin yerine getirileceğini açıklayan Akyürek, miraç kandili dolayısıyla yaşlıları tek tek ziyaret ederek gül hediye etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Miraç Kandili dolayısıyla Huzur Evi'nde kalan yaşlıları ziyaret ederek birer gül hediye etti. Başkan Akyürek, bir süre sohbet ettiği yaşlıların isteklerini dinledi. Yaşlılar, Başkan Akyürek'e teşekkür ederek özellikle gençlerden toplu taşıma araçlarında yaşlılara yer vermelerini istedi. Bazı yaşlılar Başkan Akyürek'ten daha rahat dolaşma imkânı sağladığı için akülü tekerlekli sandalye istediler.

Huzur Evi Müdürü Muharrem Metin Şener, Başkan Akyürek'in sadece bugün değil sürekli kendilerini ziyarete geldiğini, Büyükşehir Belediyesi'nin özellikle huzur evi yolunda düzenleme yaparak ulaşımlarını kolaylaştırdığını, diğer sorunlarla da yakından ilgilendiğini hatırlatarak tüm yaşlılar ve şehir adına Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Bütün yaşlıları tek tek ziyaret ederek Miraç Kandilini kutlayan Başkan Akyürek ise, 'Yatalak hasta itibariyle en fazla yatalak hastanın bulunduğu huzur evi Konya'da bulunuyor. Burada hizmet veren huzur Evi Müdürü Sayın Şener'i, doktorları, hemşireleri ve diğer çalışan arkadaşları tebrik ediyorum. Verdikleri kutsal hizmet dolayısıyla teşekkür ediyorum. Burada kalan yaşlılarımız, büyüklerimiz, yardıma muhtaç insanlarımızın da Miraç Kandilini tebrik ediyorum. Misafirimiz olan bu insanlarımızın biran evvel sağlıklarına kavuşmalarını, sağlıklı uzun ömürler nasip etmesini Cenab-ı Hak'tan diliyorum.'dedi. Başkan Akyürek, yaşlıların dile getirdiği isteklerin ise biran evvel yerine getirilmesi içinde çaba sarf edeceklerini söyledi.

Konya Huzur Evi'nde 207 yaşlı kalırken, toplam 50 personel ile hizmet veriyor. Huzur Evi'nde ek tesis inşa ve düzenleme çalışmaları ise devam ediyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;