HUDER ve Gençlik Merkezi'nden Başkan Akyürek'e Ziyaret

HUDER ve Gençlik Merkezi'nden Başkan Akyürek'e Ziyaret

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, HUDER Konya Şube Başkanı Avukat Özgür Solak ve yönetim kurulu üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi'nde düzenlenen 'Birebir Rehberlik ve Eğitim Danışmanlığı' kurslarında gönüllü öğretmenlik yapan üniversite öğrencileri ile ayrı ayrı görüştü.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, HUDER Konya Şube Başkanı Avukat Özgür Solak ve yönetim kurulu üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen “Birebir Rehberlik ve Eğitim Danışmanlığı” kurslarında gönüllü öğretmenlik yapan üniversite öğrencilerini makamında kabul etti.

İlk olarak Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Konya Şube Başkanı Avukat Özgür Solak ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Başkan Akyürek, kendisinin de yöneticilik yaptığı derneğin faaliyetlerinin ülke genelinde birçok çalışmaya katkı sağladığını vurguladı. HUDER’in Konya’da mesleki faaliyetlerde birçok başarıya imza attığını kaydeden Başkan Akyürek, bir mektep olarak nitelediği HUDER’in birçok yönetici ve siyasetçinin yetiştirilmesine de katkıda bulunduğunu söyledi.

HUDER Konya Şube Başkanı Avukat Özgür Solak da, genç bir yönetim kurulu oluşturulduğunu belirterek, derneğe katık yapan tecrübeli isimlerin de desteğini alarak görevlerini en güzel şekilde yapacaklarını ifade etti.

Başkan Akyürek, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde ilköğretim 6,7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “Birebir Rehberlik ve Eğitim Danışmanlığı” kurslarında gönüllü öğretmenlik yapan üniversite öğrencileri ile görüştü.

Katkıları nedeniyle öğrencilere teşekkür belgesi veren Başkan Akyürek, öğrenci çalışmalarında sosyal sorumluluk projelerinde yer alanların başkalarına faydalı oldukları kadar kendilerine de faydalı olduklarını ifade etti. Başkan Akyürek, hayata farklı pencerelerden bakabilmenin yolunun sosyal çalışmalardan geçtiğini vurgulayarak, öğrencilere başarılar diledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;