Hollanda Büyükelçisi Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Hollanda Büyükelçisi Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Marcel Kurpershoek, eşi ve Ticaret Ataşeliği görevlileri ile birlikte Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti.

Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Marcel Kurpershoek, çeşitli gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Konya'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti.

Ticaret Ataşeliği görevlileri ile birlikte Başkan Akyürek'i ziyaret eden Büyükelçi Kurpershoek, ilk kez ziyaret ettikleri Konya'nın şehircilik yapısından ve tarihinden etkilendiklerini belirterek, Konya hakkındaki olumlu düşüncelerini Hollanda'daki insanlara anlatacağını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, tarihteki bilinen ilk yaşam alanı olan Konya'nın güçlü şehircilik geleneği ile diğer şehirlere örnek olduğunu söyledi. Tarih ile modernliği bir arada yaşayan Konya'nın günden güne geliştiğine dikkat çeken Başkan Akyürek, Konya'nın sürekli büyüyen sanayisi ile tüm dikkatleri üzerine çektiğini ifade etti.

Ziyaretin ardından Başkan Akyürek, Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Marcel Kurpershoek'e İngilizce Mesnevi, Mevlana Müzesi'nin maketi, Selçuklu motifleri işlemeli çini tabak, Konya'yı anlatan kitap ve cd hediye ederken; Büyükelçi Kurpershoek de Başkan Akyürek'e Hollanda lalelerinin anlatıldığı bir kitap hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;