Hocafakıh Caddesi Bölgesinde Güzergahlar Değişti

Hocafakıh Caddesi Bölgesinde Güzergahlar Değişti

Konya Büyükşehir Belediyesi, trafiğin iyileştirilmesi yönündeki çalışmalarını sürdürüyor. 2005 yılının ulaşım yılı ilan edilmesinden sonra şehir genelinde başlatılan yeniden düzenleme ve onarım çalışmaları devam ediyor. Ulaşım Koordinasyon Kurulu, yol geçişlerinde problem olan Hacıfakıh Caddesi ve bağlı yollarda çeşitli düzenlemelere gitme kararı aldı.

Ulaşım Koordinasyon Müdürü İsmail Taner'in konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle :

'Şehrimizde Trafik İyileştirme Projeleri çerçevesinde kapsamlı bir düzenleme yapılmaktadır. Bu düzenlemelere bağlı olarak, yapımına başlanacak olan Hocafakıh Caddesi Demiryolu Karayolu Altgeçit inşaatının ihalesi 15 Eylül 2005 tarihinde tamamlanmıştır. 28 Eylül 2005 tarihinde de ihaleyi kazanan müteahhit firmaya yer teslimi yapılacağından; Hocafakıh Caddesi Demiryolu Hemzemin Geçidi taşıt trafiğine kapatılacaktır. Bu sebeple Hocafakıh Caddesi, Alay Caddesi ve Yahya Çavuş Caddelerinden gelen taşıt trafiği için oluşturulan alternatif güzergahlar şu şekildedir;

1- Hocafakıh Caddesi Sevilay Sokak kesişiminden trafiğe kapatılacaktır; Hocafakıh Caddesinden şehir merkezine gidecek araçlar; Hocafakıh Caddesini takiben Sevilay Sokak, Sema Oteli yanından Meram Yeniyol Caddesi, Askeri Hastane Kavşağı'ndan dağılım olacak şekilde yönlendirileceklerdir.

2- Vatan ve Yahya Çavuş Caddelerinden Hocafakıh Caddesine gidecek araçlar; İhsaniye Kavşağından Millet Caddesine, Askeri Hastane Kavşağı'ndan Meram Yeniyol Caddesi, Sema Oteli yanından Sevilay Sokağı takiben Hocafakıh Caddesine yönlendirileceklerdir.

3- Alay Caddesi Shell Akaryakıt İstasyonu önünden trafiğe kapatılacaktır.

Bu sebeple Alay Caddesinden Hocafakıh Caddesi istikametine gidecek araçlar, Trafik Eğitim Parkı yanındaki Sukufe Sokaktan Meram Yeniyol Caddesi, Sema Otel önü sağa dönüş Sevilay Sokağı takiben Hocafakıh Caddesine yönlendirileceklerdir.

Yukarıdaki belirtilen güzergahlar doğrultusunda gerekli trafik yatay ve dikey işaretlemeleri yapılacak olup, sürücülerimizin bu işaret ve levhalara uymaları önemle rica olunur'

Basın Kuruluşları için;