Hizmette ÖNCE İNSAN

Hizmette ÖNCE İNSAN

Konya Sakatlar Derneği Başkan ve üyeleri Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz hafta içerisinde Konya Sakatlar Derneği Başkanı Ahmet Mıhçı'nın başlattığı 100 akülü araç kampanyası kapsamında Başkan Akyürek'i ziyaret eden Sakatlar Dernek Başkanı Ahmet Mıhçı başlattıkları kampanyanın büyük yankı uyandırdığını belirtti

Konya Sakatlar Derneği Başkan ve üyeleri Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz hafta içerisinde Konya Sakatlar Derneği Başkanı Ahmet Mıhçı'nın başlattığı 100 akülü araç kampanyası kapsamında Başkan Akyürek'i ziyaret eden Sakatlar Dernek Başkanı Ahmet Mıhçı başlattıkları kampanyanın büyük yankı uyandırdığını belirtti. Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Başkanlarından her konuda destek bulduklarını bildiren Mıhçı, yeni yapılacak olan ve Türkiye'nin en büyük Engelliler Kompleksinin kısa zamanda tamamlanarak hizmete gireceğini emin olduklarını bildirdi. Mıhçı ' Türkiye'nin bir çok şehrinde kalıcı olarak yapılan yatırımların projeleri hazırlanırken özürlü kardeşlerimiz düşünülmediği için verilen hizmetten özürlüler olarak yararlanılamamakta. Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 10'una tekabül eden özürlü vatandaş sayısı aslında sessiz çoğunluğu göstermekte. Biz Konya gibi bir şehirde yaşamaktan dolayı son derece memnunuz. Şimdiye kadar yapılan tüm yatırımlarda bizlerle istişare edilerek yapıldı. Özellikle Konya Valiliğimizden ve Büyükşehir Belediyemizden büyük yardımlar aldık. Yeni başlattığımız 100 akülü araç kampanyamıza tüm resmi kurumları ve Konya'nın önde gelen iş adamlarından yardım etmelerini bekliyoruz' dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Sakatlar Derneği tarafından başlatılan ve kısa zamanda tüm Türkiye'de yankı bulacak olan 100 akülü araç kampanyasının Konya'nın hemşericilik anlayışını ne kadar değer verdiğini gösterdiğini ifade etti. Akyürek ' Türkiye nüfusunun yüzde 10'nuna Konya nüfusunun ise yaklaşık yüzde 12'sine tekabül eden özürlü kardeşlerimiz bizim için en az normal vatandaşlarımız kadar önemlidir. Yeni hizmete katacağımız ve Türkiye'nin en büyük özürlüler kompleksi olan merkez hemşehrilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. Bizler yatırımlarımızın projelerini hazırlarken Sakatlar derneğimizin yetkililerinden yardım istiyoruz. Yaptığımız istişarelerde özürlü kardeşlerimizin de yararlanabileceği hizmetlerin kararlarını almaya çalışıyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak kısa zaman sonra kuracağımız kent konseyinde de Konya Sakatlar Derneğimizin yetkililerinden de üyeler bulundurarak çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bizler her zaman özürlü kardeşlerimizin yanındayız. Açmış olduğunuz kampanya kapsamında 20 adet akülü araç tahsisini de yapacağız. Tüm Konyalılar'ıda Kampanyaya yardıma bekliyoruz' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;